Aktualności

 • Zebranie rodziców 3-4 latków

  Zapraszamy na spotkanie rodziców 3-4 latków, które uczęszczać będą do oddziału przedszkolnego w szkole w Kolbudach w roku szkolnym 2019/20.

  Zebranie odbędzie się 28 sierpnia (środa) o godz. 17,oo.

 • Wnioski o przyznanie stypendium Wójta Gminy Kolbudy za wyniki i osiągnięcia w nauce dla uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę na terenie Gminy Kolbudy można skladać do 15 lipca 2019r. Stypendia przyznawane będą w VI kategoriach, uczniom począwszy od klasy IV szkoły podstawowej oraz absolwentom szkół pobierającym naukę na terenie Gminy Kolbudy, spełniającym wszystkie warunki w danej kategorii określone w regulaminie.

  Regulamin przyznawania stypendium

  Wniosek o stypendium

  Klauzula informacyjna

 • Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2018/2019

  18.06.2019r.

  Msza św. 10:00 – klasy 0 – IV

  11:00 – klasy V-VIII-Gimnazjum

  Zakończenie roku szkolnego

  13:00 – oddział przedszkolny

  19.06.2019r.

  8:00 – klasa VIII w hali sportowej

  10:30 – gimnazjum w hali sportowej

  9:30 – dla pozostałych klas na spotkaniu z wychowawcą

 • Uczniowie kl. O-III bawili się na przystani z okazji Dni Gminy Kolbudy.

  foto: A. Wiśniewska

 • Miło nam poinformować, że nasza uczennica Łucja Chmielewska z kl. II c otrzymała wyróżnienie w VII edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla najmłodszych „Spotkacie nowych przyjaciół”. Z tej okazji została zaproszona na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbyła się w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności. Jest to duży sukces, bowiem w konkursie uczestniczyło ponad 2000 maratończyków z 146 szkół. Natomiast uczennice - Hanna Klein, Aleksandra Ciesielska z kl. II b i Malwina Kucharska, Amelia Sekieta z kl. III a zostały zaproszone na spotkanie z autorem książki „ O Kamilu, który patrzy rękami”- Tomaszem Małkowskim. Spotkanie odbyło się w dn. 5.06.19 w filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki publicznej na ul. Mariackiej. Uczestniczyła w nim także konsultantka merytoryczna tej książki p. Eliza Praska – osoba niewidoma od urodzenia. Otworzyła ona przed dziećmi drzwi do świata ludzi niewidomych. Przypominamy, że takim właśnie dzieckiem jest bohater książki T. Małkowskiego. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań, a dzięki odpowiedziom p. Elizy dowiedzieli się jak pomóc osobie niewidomej, jak takie osoby radzą sobie w codziennym życiu. Zobaczyli też brajlowską maszynę do pisania. Na spotkaniu można było również kupić książki i poprosić o dedykację i autograf pisarza. Biblioteka szkolna gratuluje wszystkim naszym maratończykom wytrwałości w czytelniczych zmaganiach. Dziękujemy również rodzicom, którzy zaangażowali się w zdobywanie lektur , mo

 • W środę 5.06 19r. w Szkole Podstawowej w Pręgowie odbył się gminny etap konkursu pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty pt. ”Plastikowi już dziękujemy”. Z naszej szkoły po etapie szkolnym, w którym należało wykonać plakat ekologiczny, zakwalifikowało się najwięcej bo 7 drużyn. Zadania konkursowe miały charakter praktyczny. Należało ułożyć hasło o zaprzestaniu powszechnego używania plastikowych przedmiotów , wymyślić ponowne zastosowanie zużytych towarów np. nakrętek czy toreb foliowych, przeprowadzić doświadczenia chemiczne czy właściwie posegregować śmieci. Na koniec każdy samodzielnie wykonał i ozdobił doniczkę z plastikowej butelki i zasadził w niej begonię. Uczniowie mieli niebanalne pomysły na wykonanie tego zadania. Efekty były imponujące. Konkurs przebiegał w dwóch grupach wiekowych. W kategorii klas 6-8 drużyna z klasy 6b w składzie: Aleksandra Blumel, Kinga Krajewska, Kinga Lizakowska wywalczyła I miejsce , zaś drużyna z klasy 7b w składzie: Anna Nowak, Julia Szymichowska, Aleksandra Dziurzyńska - III miejsce. W kategorii klas 4-6 II miejsce zajęła drużyna z klasy 5b w składzie: Anna Koczakowska, Olivia Oroń, Maja Wróblewska. Gratulujemy kreatywności i zaangażowania wszystkim naszym uczniom.

 • 5 czerwca 2019r. klasa Ia udała się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kolbudach. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza,czytały i oglądały książki, wysłuchały opowiadania pt.Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka? z wywodzącego się z Japonii papierowego teatrzyku KAMISHIBAI oraz rozwiązywały krzyżówkę i kolorowały obrazki. Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane słodyczami. Uczniowie byli zadowoleni z zaproszenia, a panie bibliotekarki żegnały dzieci z nadzieją, że zyskają nowych czytelników.

 • 24 maja 2019r. klasy Ia i IIIa były na wycieczce w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Koszałkowie Wieżycy. Trzecioklasiści uczestniczyli w pieszym rajdzie terenowym, poznawali sprzęt i techniki survivalu. Pierwszoklasiści brali udział w warsztatach z animatorem przy nowo powstałym Parku Baśni i Legend Kaszubskich, był quiz o wybranej legendzie, obejrzeli teatrzyk oraz wykonali krasnoludka. Wszyscy bawili się na placu zabaw i uczestniczyli w przejażdżce wozem drabiniastym. Wycieczka była udana, wszyscy wrócili zadowoleni.

 • 23 maja 2019r. dzieci z klasy Ia zaprosiły do szkoły swoje mamy na uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie przedstawili show pt. Ja się wcale nie chwalę ja po prostu mam talent, w czasie którego prezentowali wiersze i piosenki. Był słodki poczęstunek i wspólna zabawa.Mamy były zachwycone i wzruszone.

  A. Wiśniewska

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-682-72-24
  58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć