Nawigacja

Sobota 24.02.2018

Aktualności

 • Zgodnie z zarządzeniem nr 5/2018 r. Wójta Gminy Kolbudy, rekrutację do nowo utworzonego Przedszkola w Kowalach przeprowadzi komisja rekrutacyjna w Gminnym Przedszkolu w Kolbudach w ZKPiG Kolbudy.

  Zgłoszenia należy składać  w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach ul. Wybickiego 33,  p. 103.

  Termin składania dokumentów:  26.02. - 9.03. 2018r

 • Konkurs "Wiem, co jem"- zwycięstwo naszych uczniów - Obrazek 1

  Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  konkursie ekologiczno -żywieniowym ”Wiem, co jem”. Łącznie udział wzięło 8 drużyn ze szkół Gdańska i okolic. Konkurs składał się z 3 etapów i miał charakter rywalizacji zespołowej. Najpierw należało odpowiedzieć na pytania teoretyczne, później rozwiązać przy pomocy telefonów komórkowych quiz, a na końcu wykonać zadania praktyczne. Wszystkie pytania dotyczyły zasad zdrowego żywienia, kupowanych produktów, wartości odżywczej pokarmów czy zjawisk fizycznych i chemicznych zachodzących w kuchni. Najprostszym zadaniem dla naszych uczniów okazało się określenie roli wybranych soli mineralnych w organizmie człowieka, zaś najtrudniejszym rozpoznanie żywych okazów kilku ziół. Z wszystkimi zadaniami drużyna w składzie: Zofia Rutkowska z kl.3A, Konrad Jakusz z kl.3F i Michał Ostaszewski z kl. 2E poradzili sobie bardzo dobrze zajmując I miejsce. Konkurs zakończył się uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów dla uczniów oraz  podziękowań dla opiekunów. Uczniowie mogli też zapoznać się z  ofertą rekrutacyjną i wyposażeniem pracowni szkoły, która była organizatorem czyli Centrum Kształcenia  Zawodowego i Ustawicznego w Gdańsku Oruni. Miła atmosfera, ciekawe zadania konkursowe są zachętą do wzięcia udziału w następnej edycji konkursu za rok.

 • Uprzejmie informuję, że po przerwie świątecznej i feriach zimowych w II semestrze 2017/2018 powraca do szkoły dostawa warzyw i owoców oraz mleka i produktów mlecznych dla uczniów klas I-V szkoły podstawowej: początek dostaw warzyw i owoców – 26 luty 2018, początek dostaw mleka i produktów mlecznych – 5 marca 2018.   Aleksandra Sieradzan
 • Wójt Gminy Kolbudy podpisał zarządzenie w sprawie ustalenia terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2018/2019 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Kolbudy.

  Rekrutacja 2018/19

 • Turniej wiedzy „Być jak Mariusz Zaruski” w ZKPiG  Kolbudy - Obrazek 1

  Trzecia edycja Turnieju odbyła się 26 stycznia 2018 roku, a wiedzę o Patronie prezentowali uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej.

  W części pisemnej uczniowie wypełniali testy dotyczące życiorysu.  W części ustnej reprezentanci klas losowali pytania z historią jachtów  Zawisza Czarny i Generał Zaruski oraz pojęciami żeglarskimi. Było również wiązanie węzłów na czas, a także recytacja sonetów górskich i morskich Mariusza Zaruskiego.

  Uczniowie klas trzecich dopingowali reprezentantów.

 • Dzień Patrona - Obrazek 1

  foto: M. Godecka

 • Prezentacja projektów edukacyjnych - Obrazek 1

  Rok szkolny 2017/2018, to ostatni, w którym uczniowie klas drugich gimnazjum realizowali projekty edukacyjne.

  W październiku 2017 roku uczniowie dobierali się w grupy projektowe, wybierali temat i opiekuna. W następnych miesiącach przygotowywali swoje projekty.

  26.01.2018 podczas Dnia Patrona klasy 7, 3 gimnazjum i nauczyciele mieli możliwość obejrzenia prezentacji. Mogliśmy między innymi być świadkami wspaniałych doświadczeń chemicznych, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o Wielkiej Brytanii, poznać smaki świata czy łyknąć trochę muzyki lub mody, poznać historię wielu drużyn piłkarskich.

 • Gminny Konkurs "Bądź widoczny na drodze" - Obrazek 1

  Tuż przed feriami, 24 stycznia br. już po raz XIII, zostały przyznane i wręczone nagrody laureatom gminnego konkursu  „Bądź widoczny na drodze!“. Konkurs był skierowany do uczniów klas I - II i III - IV szkół podstawowych gminy Kolbudy. Jego celem jest propagowanie działań z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, a zwłaszcza przypomnienie dzieciom o roli i znaczeniu noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym są widoczne z dużej odległości dla kierujących pojazdami. 

  Organizatorami konkursu byli: ZKPiG w Kolbudach oraz Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku. Nagrody wręczyli  pan Arkadiusz Mańkowski z PORD  oraz dyrektor ZKPiG w Kolbudach pan Robert Aszyk. Nagrody otrzymali:

 • Styczeń w świetlicy - Obrazek 1

  Z pozytywną energią powitaliśmy rok 2018. Wychowankowie świetlicy dla klas IV-VII i gimnazjum w wesołej atmosferze wykonali maski karnawałowe i projektowali sylwestrowe stylizacje. Do zrobienia prac wykorzystali brokat, cekiny, piórka i skrawki materiałów. W naszym zakątku nie mogło zabraknąć tańców przy muzyce disco. Uczniowie wymyślali także układy taneczne z wykorzystaniem szarfy do muzyki granej na gitarze przez kolegę oraz do takich przebojów jak „Despacito”, „Sofia” czy... „Jezioro łabędzie”.

 • Nowi czytelnicy szkolnej biblioteki - Obrazek 1

  23 stycznia uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki. Odbyły się dla nich specjalne lekcje biblioteczne, na których to uczniowie poznali bibliotekę , zasady wypożyczania książek i korzystania z kącika czytelniczego. Oglądając przedstawienie,  przygotowane przez klasę III d pod opieką p. Beaty Klinkosz, pierwszaki przypomniały sobie niektóre znane już im postacie bajkowe np. Kopciuszka, Czerwonego Kapturka  czy Koziołka Matołka. Nauczyły się krótkiego wierszyka oraz rozwiązywały zagadki. Dodatkową atrakcją uroczystości była możliwość obejrzenia wystawy zakładek z bogatej kolekcji p. Ani Kwidzińskiej. Na zakończenie dzieci mogły po raz pierwszy samodzielnie  wybrać i  wypożyczyć  książeczki ze zbiorów naszej biblioteki. Na pamiątkę  otrzymały zakładki wraz z pouczeniem jak należy szanować książki i o nie dbać.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-682-72-24
  58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć