Czwartek 21.06.2018

Aktualności

 • Rok szkolny 2017/2018 zakończymy według następującego porządku:
  21.06- czwartek

  10,15- oddziały "O"

  12.00 - klasy 3 gimnazjum


  22.06- piątek

  8,oo- klasy IV-V

  9.30 -klasy VI,VII i 2 gimnazjum,

  11,oo- kl. I-III
   

 • Wianki, wianeczki - Obrazek 1

  Przyroda bujnie się rozwija. Wszędzie kwitnie mnóstwo kwiatów. Kolorowe płatki i  powabny zapach inspirują do zabawy z nimi. Wychowawczynie świetlicy dla klas IV-VII zaproponowały więc swoim wychowankom wyjątkowe zajęcia- naukę plecenia wianków. 

  Niektóre kwiaty dostarczyły opiekunki, inne natomiast zrywały dziewczęta z terenów zielonych znajdujących się przy szkole. Udało  się zgromadzić, m.in.: wszędobylskie, przypominające mlecz prosieniczniki, aromatyczne rumianki, rzadko spotykane, niebieskie chabry, czerwoną koniczynę, ślaz, przytulię oraz  różnego rodzaju trawy. Już samo tworzenie bukietów sprawiło dziewczętom wiele przyjemności. Następnie uczennice próbowały opanować sztukę plecenia wianków. Dla niektórych okazała się ona łatwa, dla innych trudna, humor jednak wszystkim dopisywał. Po wykonaniu wianków wychowanki miały różne pomysły na ich wykorzystanie. Okazało się, że w zależności od wielkości, mogą z powodzeniem zastąpić bransoletkę lub naszyjnik. Jednak chyba nikt nie ma wątpliwości, że najpiękniej prezentują się jako korona z kwiatów. Efekty naszej pracy były śliczne i pachnące. Wspaniała zabawa!

 • Zwiedzamy jacht Generał Zaruski - Obrazek 1

  14 czerwca uczniowie szkoły podstawowej poznawali piękno jednego z ostatnich przedwojennych drewnianych jachtów w Polsce – Generał Zaruski. Na pokładzie i pod spędziliśmy godzinę słuchając opowieści o grocie, sztakslach, kotwicy, handszpakach, nawigacji, gaflach, rejsach, kambuzie, mesie, kubryku, kojach, kamizelkach ratunkowych… Już czując słoną wodę i smak morskiej przygody przeszliśmy do Narodowego Muzeum Morskiego Spichlerze na Ołowiance, gdzie obejrzeliśmy wystawy stałe – Polacy na  morzach świata, Archeologia Morska i Nurkowanie oraz Galeria Morska, gdzie widzieliśmy pamiątki po Mariuszu Zaruskim. Jako, że to starówka Gdańska, zrobiliśmy spacer po Rybackim Pobrzeżu na nowo zapoznając się z wiekowymi bramami.

 • Uczymy się żeglować - Obrazek 1

   

  8 czerwca 24 uczniów klas drugich naszego gimnazjum wzięło udział w jednodniowym rejsie po Zatoce Gdańskiej. Płynęliśmy jachtem Generał Zaruski. Przy pięknej, słonecznej pogodzie podziwialiśmy Trójmiasto od strony morza. Gimnazjaliści stawiali i klarowali żagle, stali przy sterze, słuchali wykładu o nawigacji. Wspólne pokładowe prace były świetną okazją do integracji. Nikt nie cierpiał na chorobę morską – fala była mała, ale wiatr był wystarczający by nacieszyć się żeglugą. Do zobaczenia za rok. A hoj!

 • GMINNE ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY KOLBUDY 2018 - Obrazek 1

  Dnia 08 czerwca 2018 r. na Strzelnicy Sportowo-Myśliwskiej CZAPLA w Lublewie odbyły się  GMINNE ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY KOLBUDY 2018. Organizatorami zawodów byli:
  - Wójt Gminy Kolbudy,
  - Strzelnica Sportowo-Myśliwska CZAPLA w Lublewie,
  - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach.
  W zawodach uczestniczyli ucznie klas trzecich gimnazjum, w następujących konkurencjach:
  - Ksp-25 – 5 strzałów próbnych i 10 strzałów ocenianych do tarczy na odległość 25 m z karabinka sportowego
  - Ksp-50 – 5 strzałów próbnych i 10 strzałów ocenianych do tarczyna odległość 50 m z karabinka sportowego
  - Granat – 3 rzuty oceniane granatem ćwiczebnym do punktu.
  Broń, amunicję i inny sprzęt do przeprowadzenia zawodów zapewniła Strzelnica Sportowo-Myśliwska CZAPLA.
  Sędzią głównym zawodów była Aleksandra Czapla - Instruktor Strzelectwa Sportowego, sędzia klasy I; sędziami pomocniczymi Krzysztof Łoś - Instruktor Strzelectwa Sportowego, sędzia klasy I,  Mirosław Brzozowski - Instruktor Strzelectwa Sportowego, sędzia klasy II  oraz Mirosława Szenkin-Chmielewska - Instruktor Strzelectwa Sportowego, sędzia klasy III.

  Zawodnicy byli klasyfikowani w dwuboju - suma punktów z dwóch konkurencji Ksp-25, Ksp-50 oraz osobno w konkurencji rzut granatem.
  Kolejność miejsc w dwuboju była następująca:
        Ksp-25  Ksp-50    Suma pkt.
  I - Krzysztof Steiner 3C    82/100  92/100      174
  II - Jakub Krzymowski 3C  83/100  89/100      172
  III - Weronika Grzywa 3C  89/100  80

 • Owocowa radość - Obrazek 1

  4 czerwca  o godzinie 9.45 w dużej sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas czwartych i z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie konkursu „Owocowe potyczki”. Nie zawiedli się, impreza była  niecodzienną zabawą, podczas której królowały owoce. Konkurs miał  na celu promocję zdrowego odżywiania, uzmysłowienie uczniom roli owoców w codziennej diecie, powtórzenie, jakie wartości odżywcze posiadają owoce oraz przypomnienie o konieczności mycia ich przed jedzeniem, a także kształcenie umiejętności zachowania w sytuacjach stresujących.

 • Dzień Dziecka dla młodszych uczniów - Obrazek 1

  Tradycją się stało,że Dzień Dziecka dla młodszych uczniów naszej szkoły odbywa się  na boisku przy stadionie w Kolbudach. Zawsze jest mnóstwo atrakcji. Tak też było na tegorocznym festynie 29 maja 2018r. Były dmuchane zamki, karuzele,  zabawy z animatorkami, które przeprowadzały różne konkurencje zręcznościowe. Wszyscy z chęcią  korzystali ze słodkiego poczęstunku. Cały dzień był piękny i słoneczny, dlatego dzieci z aplauzem powitały strażaków, którzy specjalnie dla nich włączyli deszczownicę, dzięki której można było się ochłodzić. To był dzień pełen wrażeń i atrakcji.

 • "Mały Projektant Mody"- konkurs świetlicowy - Obrazek 1

  Kwiecień w świetlicy minął nam pod hasłem ekologii, recyklingu i ochrony środowiska. Do tego tematu również nawiązywał nasz kolejny konkurs „ Mały Projektant Mody”. Uczniowie biorący w nim udział, mieli za zadanie uszyć torbę na zakupy, właśnie z użyciem ekologicznych materiałów. I tak ze starych spodni, czy koszulki powstały całkiem nowe, funkcjonalne torby. W swoich pracach uczestnicy wykorzystali również filc i papier. Młodzi projektanci przez cały miesiąc wycinali, szyli, przyklejali, malowali i komponowali materiały ekologiczne tak, by stworzyć jak najmodniejsze i przede wszystkim trwałe torby. Efekt ich prac możecie podziwiać na zdjęciach. Konkurs wygrała Zofia Bonar z kl. IVe, drugie miejsce zajęła Natalia Metzgier kl. VIIa,  a trzecie otrzymał Daniel Puszkiewicz z kl. IVf. Wyróżniona została  również torebka Marii Szewalje z kl. IVc.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-682-72-24
  58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć