Nawigacja

Czwartek 23.11.2017

Aktualności

 • 20.11.2017

  Ziarnko do ziarnka, aż… powstanie piękny, oryginalny obraz.

   

       W tym miesiącu w świetlicy kl. IV-VII i gimnazjum odbył się konkurs plastyczny pt. „ Jesienny krajobraz”. Uczestnicy jak mróweczki cierpliwie i z dużą starannością przyklejali do kartek różne zboża oraz nasiona roślin strączkowych. Nie obyło się też bez podjadania  (bo to smaczne i zdrowe), ale na szczęście ziarna wystarczyło i powstały niepowtarzalne, wyjątkowe prace.

        Nauczyciele świetlicy wraz z uczniami wybrali zwycięzców. I tak:

 • Jak co roku dzieci z klasy 2 i 3 filii w Buszkowach,   uczestniczyły w przygotowaniu  zdrowego śniadania. Uczniowie zrobili pyszną sałatkę z wykorzystaniem domowych przetworów. Smakiem dnia był świeżo wyciśnięty sok z ogrodowych warzyw. Dzieci przypomniały sobie znaczenie "piramidy zdrowia" w codziennym jadłospisie, obsługiwały sprzęt gospodarstwa domowego w sposób bezpieczny oraz potrafiły posprzątać po zajęciach. Wspólne śniadanie było bardzo przyjemne oraz....pyszne! 

  Paulina Wąsowicz,
 • W dniu 13.11.2017r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym. W kategorii dziewcząt nasza reprezentacja zajęła I miejsce, a nasi chłopcy wywalczyli IV lokatę. Składy naszych drużyn: Dziewczęta: Zofia Szlufik, Julia Sadowska, Aleksandra Formela Chłopcy: Michał Frycz, Kacper Czarnowski, Jakub Zander

  Gratulujemy

 • W piątek 10 listopada, przed dniem Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas wraz z panią Martą Górską oraz Anetą Górską przygotowali spotkanie patriotyczne. W sali gimnastycznej odbył się apel, gdzie w otoczeniu biało-czerwonych dekoracji, przy akompaniamencie gitary, przypomniano wszystkim drogę do odzyskania niepodległości naszego kraju. W apelu uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego, które wzięły udział w krótkim quizie na temat patriotyzmu. 

  Paulina Wąsowicz , fot. Krystyna Klamann, Jowita Nechita

 • 13.11.2017

  Uczniowie Szkoły Filialnej w Buszkowach mieli przyjemność odwiedzić Komisariat Policji w Kolbudach. Dzieci przyjrzały się bliżej pracy Policjanta, zwiedziły cały komisariat, miały okazję wsiąść do policyjnego samochody i użyć "koguta"...co  wzbudziło najwięcej emocji. Pytań, nie było końca. Niektórzy uczniowie już podjęli decyzję o swojej przyszłości i chcą zasilić szeregi naszych Stróżów Prawa. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Komisariatu Policji w Kolbudach za wspaniałą lekcję. Trzymamy kciuki oraz życzymy samych sukcesów w codziennej pracy.

 • Turniej klas 3 gimnazjum w siatkówkę:

  Dnia 06.11.2017 został rozegrany turniej kals trzecich w siatkówkę. Jest to cykliczna impreza szkolna - miedzy klasowa. Jak zawsze zawodnicy nie zawiedli walczyli do końca w zasadach  fair play . Turniej w tym roku wyłonił lidera klasa 3 C.

  Klasyfikacja końcowa:

  I miejsce klasa 3 C

  II miejsce Klasa 3 B

  III miejsce Klasa 3 D

  IV miejsce klasa 3 E

  V miejsce klasa 3 F

  VI miejsce klasa 3 A

   

  Wyróżnienie  FAIR PLAY - Baniecki Jan

 • 05.11.2017

   

     W dniach 3-4-5 listopada 2017 r. nasi uczniowie Jakub Woźniak z kl. 2d, Szczepan Buśko i Szymon Jegorenko kl. 3e pod opieką p. Marzenny Seroczyńskiej uczestniczyli w pierwszym weekendzie z nauką we Władysławowie. Wyjazd został zorganizowany w ramach programu Zdolni z Pomorza, realizowanego przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Sponsorem wyjazdu był Grupa LOTOS S.A., partner programu od kilku lat.

    W ramach weekendu 47 uczniów uczestniczyło w zajęciach z fizyki, informatyki i robotyki. W tym czasie 13 nauczycieli szkoliło się w pracy z uczniem zdolnym. Podczas tych trzech dni uczestnicy mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę szkolną oraz nawiązać kontakty z uczniami innych szkół Pomorza. Mogliśmy obejrzeć wiele doświadczeń z fizyki a niektóre nawet sami wykonać. Pełni nowych wrażeń wróciliśmy do domów w niedzielne popołudnie.

 • 28.10. 2017 ( sobota) po raz czwarty Klub KS Achilles Kolbudy był gospodarzem Międzynarodowego turnieju zapaśniczego o Puchar Wójta Kolbudy w zapasach stylu klasycznym oraz Mini zapasy. Wystartowało 95 zawodników z 10 klubów ( w tym z Rosji). Marcel i Michał uczestnicy zawodów są uczniami naszej szkoły (Kl.Vd) za nich trzymaliśmy mocno kciuki ,a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego SP byli i kibicowali z super rezultatem. Chłopcy weszli na podium :-)

  I miejsce Marcel  Kibortt w kategorii wagowej 32 kg
  III miejsce Michał  Kibortt w kategorii wagowej 35 kg

 • Dnia 30.10.2017 w hali sportowej w Kolbudach odbył się kalsowy turniej piłki siatkowej chłopców klas 2 gimnazjum. Chłopcy grali w dwóch grupach każdy z każdym , nastepnie wygrany z gr A z drugim msc grupy B , nastepnie wygrany z wygranym  o 1 miejsce , kolejno o 3 msc i o 5 msc. Zawody zorganizowali nauczyciele wf Wojciech Szczudło, Włodarski Mariusz oraz Izabela Bernad. Serdeczne gratulacje dla zawodników za zaangażowanie i walkę do końca.

  Klasyfikacja:

  I miejsce - 2 E

  II miejsce - 2 B

 • 30.10.2017

     

      Miłość do książek i czytania  trzeba rozbudzać od najmłodszych lat.  W naszej bibliotece głośne czytanie jest nieodłącznym elementem każdego spotkania z dziećmi z oddziału przedszkolnego. Kontynuujemy  zatem „ Czytanie na dywanie”, tym razem w wersji jesiennej. W dniu 27 października dzieci wysłuchały wierszy i krótkich opowiadań czytanych przez panie- Patrycję Wrycza, Agatę Wiśniewską i Monikę Gryniewicz. Z książki Marii Kownackiej  „Razem ze słonkiem -złota jesień”, dowiedziały się o zmianach zachodzących w przyrodzie, dlaczego liście żółkną, jakie zapasy gromadzą zwierzęta na zimę i o koralach na drzewie. Poznały pełne opisu kolorowej jesieni wiersze Natalii Usenko, Marii Konopnickiej, Małgorzaty Strzałkowskiej. Oglądały ilustracje dołączone do tekstów. Rozwiązywały zagadki z książki Anny Mikity „ Zagadki dla  maluchów”. Próbowały również swoich sił w twórczości - wymyślając zagadki, których tematem była jesień i jej dary. Choć za oknem padał deszcz, to w bibliotece było miło i kolorowo.

 • 29.10.2017

       

    W sobotę 120 uczniów naszej szkoły wraz z grupą uczniów z Lublewa  udało się do Torunia, aby poszerzyć swoje zainteresowania związane z astronomią. Był to wyjazd edukacyjny zorganizowany w ramach programu „Cztery x K.” Każda z  grup realizowała swój program, który dostosowany był do wieku uczestników. Klasy I-III SP udały się bezpośrednio do Torunia, gdzie w Centrum Popularyzacji Kosmosu obejrzały seans „Cudowna podróż”, w czasie którego, przedstawiono podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Następnie dzieci udały się do sali Geodium, w której znajduje się wystawa poświęcona  Ziemi jako planecie. Jej centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc.

 • 29.10.2017

  Jesienna pogoda jest w kratkę. Nie zawsze mamy możliwość wyjść z wychowankami na spacer, ale zawsze możemy robić coś ciekawego. W październiku  nauczyciele świetlicy dla klas IV-VII i gimnazjum zaproponowali uczniom wiele prac plastycznych, które pozwoliły zabić jesienną nudę. Powstały w ten sposób dekoracje, dzięki którym nasza sala wygląda teraz przytulnie i kolorowo. 

         Wykorzystując dary lasu, bibułę i farby, dzieci wykonały portret pani Jesieni. Z liści, kasztanów, żołęzi, skrzydlakow klonu, gałązek dzikiej róży i farb nasi wychowankowie wyczarowali  jesienny las. Namalowali także przepiękne dzbanki z gałązkami jarzębiny. Liście to niezbędny element jesiennych prac plastycznych. Dzięki prostej, ale dającej niezwykły efekt technice- frotażowi- zrobiliśmy plakat z odbitymi listkami. Udekorowaliśmy także jesienne drzewo i gałąź kolorowymi liśćmi. Uczniowie wykonali również wesołe skrzaty z wysuszonych liści.

 • 02.10.2017

               

       W dniach 23.09.2017 – 01.10.2017 r. miała miejsce realizacja drugiej części projektu wymiany młodzieży między Polską i Rosją . Grupa 15 uczniów ZKPiG w Kolbudach wraz      z opiekunami gościła  w Średniej Szkole Ogólnokształcącej nr 216  z Pogłębioną Nauką Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza w Petersburgu.

    Tematem naszego projektu był taniec : „ Taniec – międzynarodowy język przyjaźni wystukiwany nogami”. Nasi uczniowie wraz z 15 kolegami i koleżankami z Rosji uczyli się  tańców rosyjskich o nazwach : letkajenkka oraz pokłon .Przypomnieli sobie wspólnie  układ poloneza  wyćwiczony w Polsce . Najbardziej wzruszającym i widowiskowym występem było uczestnictwo całej grupy w „ Jesiennym balu szkolnym” zorganizowanym w Domu Przyjaźni.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-682-72-24
  58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć