• Tradycją się stało,że Dzień Dziecka dla młodszych uczniów naszej szkoły odbywa się  na boisku przy stadionie w Kolbudach. Zawsze jest mnóstwo atrakcji. Tak też było na tegorocznym festynie 29 maja 2018r. Były dmuchane zamki, karuzele,  zabawy z animatorkami, które przeprowadzały różne konkurencje zręcznościowe. Wszyscy z chęcią  korzystali ze słodkiego poczęstunku. Cały dzień był piękny i słoneczny, dlatego dzieci z aplauzem powitały strażaków, którzy specjalnie dla nich włączyli deszczownicę, dzięki której można było się ochłodzić. To był dzień pełen wrażeń i atrakcji.

  Agata Wiśniewska

  foto: A. Wiśniewska, B. Szmyt

  01.06.2018 07:22 | więcej »
 • 9 maja dzieci klas I-III w ramach programu 4xk gościły na Rancho Ameryka, położonego wśród Lasów Mirachowskich, gdzie panuje jedyny i niepowtarzalny klimat. W samym środku Rezerwatu Przyrody z pomocą ornitologa i leśniczego odkrywaliśmy tajniki przyrody charakterystyczne dla tego regionu. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło nam spotkanie z kózkami i osiołkami, a przejście ścieżką sensoryczną dostarczyło wielu emocji. Uwieńczeniem dnia było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

  Katarzyna Stasiak
  fot. K. Stasiak, M. Górska

  17.05.2018 08:35 | więcej »
 • 28 kwietnia 2018r. odbyła się kolejna wycieczka w ramach projektu "4xK". Tym razem uczniowie kl. I-III, kl. II i III filii w Buszkowach oraz kl. IV-VII odwiedzili park dinozaurów "Łeba Park". Pogoda dopisała, a pełna atrakcji i niezapomnianych widoków trasa, była niezwykłą i fantastyczną przygodą w przeszłość.

  Katarzyna Stasiak

  foto: K. Stasiak, A. Kwidzińska

  01.05.2018 09:15 | więcej »
 • 28 kwietnia, w ramach wyjazdów edukacyjnych projektu "4xK", odwiedziliśmy Frombork. To niewielkie miasteczko, pełne zróżnicowanego krajobrazu,  jest kojarzone z postacią Mikołaja Kopernika. To tutaj przez wiele lat mieszkał i pracował nasz wybitny astronom. W trakcie pobytu odwiedziliśmy fromborskie Muzeum Mikołaja Kopernika położone na Wzgórzu Katedralnym, które stanowi zespół sakralno- obronny. W Katedrze znajduje się współczesny nagrobek i miejsce pochówku astronoma. Wysłuchaliśmy również koncertu organowego, który dedykowany był uczestnikom naszego wyjazdu.  Potem mieliśmy okazję podziwiać przepiękną panoramę Fromborka z najwyższej budowli miasteczka- wieży (dzwonnicy) bpa Radziejowskiego. W drodze na szczyt wieży zawieszone jest whadło Foucaulta, ktore jest przyrządem do obserwacji ruchu wirowego ziemi. Wizytę w wieży zakończyliśmy w zlokalizowanym tu planetarium, oglądając pokaz  nieba i gwiazdozbiorów widocznych z Ziemi. Ostatnim punktem naszej wyprawy było Obserwatorium Astronomiczne położone na Górze Żurawiej w odległości 2 km od Fromborka. Wizyta w obserwatorium wzbudziła wiele zainteresowania i pytań, gdyż uczniowie mogli osobiście obserwować słońce  oraz horyzont przez prawdziwe teleskopy udostępnione nam do obserwacji przez astronomów. To było ciekawe i pouczające doświadczenie. zobacz zdjęcia

  Beata Bretes

  film- B. Szmyt

  foto: A. Wiśniewska, B. Szmyt, B. Bretes

  29.04.2018 20:58 | więcej »
 • 25 kwietnia odbyły się eliminacje szkolne do turnieju sportowego kl. I-III SP "Mały sport- wielka zabawa". Rozgrywki toczyły się na poziomie trzech grup wiekowych i towarzyszyły im wiele zabawy  oraz emocji. Nie zabrakło również kibiców, którymi byli zarówno uczniowie jak i rodzice startujących zawodników.

  10 maja odbędzie się turniej gminny, na którym naszą szkołę reprezentować będą:

  poziom klas pierwszych- kl. Ic

  poziom klas drugich      - kl. IIb

  poziom klas trzecich     - kl. IIIb

  Beata Bretes

  foto: B. Szmyt, M. Gryniewicz

  26.04.2018 10:31 | więcej »
 • 21 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli  przygotowali Dzień Eksperymentów. Sale lekcyjne i korytarze stały się laboratoriami, a uczniowie naukowcami. Z powodzeniem prezentowali oni  różnorodne doświadczenia, dzięki którym mogliśmy przekonać się jak reagują ze sobą różne substancje. Eksperymentowanie sprawiło  wiele radości również rodzicom z Rady Rodziców. Ten dzień był wielkim wydarzeniem. Zainspirował nas do wykonywania podobnych doświadczeń w domu, pobudził wyobraźnię, wzbogacił naszą wiedzę.

  Agata Wiśniewska

  Foto: A. Wiśniewska, B. Szmyt, Ż. Wisowata, B. Bretes

  26.04.2018 10:30 | więcej »
 • 18 kwietnia 2018r., w ramach projektu "Cztery razy K" odbył się wyjazd edukacyjny do Torunia. PIękna, słoneczna pogoda sprzyjała zwiedzaniu Torunia, szczególnie Starego Miasta. Pani przewodnik opowiadała uczestnikom różne ciekawostki oraz legendy związane z  bogatą historią miasta. Na warsztatach wypieku pierników każde dziecko własnoręcznie uformowało swojego piernika, które po upieczeniu zostały wręczone jako pamiątki. Toruń to miasto astronoma Kopiernika, dlatego też odwiedziliśmy planetarium uczestnicząc w pokazie "Cudowna podróż" a potem w Geodium na interaktywnych stanowiskach można było "uruchomić" wulkan, upozorować start rakiety, itp. Wycieczka była bardzo udana a czas minął wyjątkowo szybko.

  Beata Bretes

  foto: B. Szmyt, I. Sobolewska, B. Bretes

  20.04.2018 12:13 | więcej »
 • 14 kwietnia uczniowie kl. I-III SP Kolbudy oraz filii w Buszkowie, udali się do Helu. Był to kolejny wyjazd edukacyjny w ramach projektu "4 razy K". Pierwszym odwiedzonym miejscem było Fokarium, gdzie dzieci obserwowały karmienie fok, zabawy, pielęgnację oraz sposoby komunikacji zwierząt ze swoimi opiekunami. W stacji naukowej UG obejrzeliśmy  wystawę "Ssaki naszego morza", oraz mogliśmy spotkać się oko w oko z fokami przez szyby umieszczone w akwenie, w ktorym one pływają. Co chwilę, któraś z fok podpływała do okna i pięknie się demontrowała przed zgromadzonymi obserwatorami. Odwiedziliśmy też Muzeum Rybołówstwa, które jest chyba najładnieszym oddziałem Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Mieści się ono w zabytkowym kościele poewangelickim i oprócz typowych eksponatów posiada interaktywne makiety, symulator kutra. Na szczycie  znajduje się wieża z przepięknym widokiem na Hel i Zatokę Pucką. Pogoda w tym dniu była przepiękna dlatego widok z wieży zachwycił wszystkich uczestników. 

  Beata Bretes

  20.04.2018 12:13 | więcej »
 • 13 kwietnia gościliśmy w naszej szkole mobilne planetarium, które... zmieściło się w małej sali gimnastycznej. Kopuła wyglądała bardzo ciekawie, a do środka mogło wejść jednorazowo 25 osób. Kilka grup uczniów, uczestników projektu "4xK",  uczestniczyło w bardzo interesującym pokazie astronomicznym, dostosowanym do wieku młodych obserwatorów. Było to niepowtarzalne doświadczenie.

  Beata Bretes

  foto: A. Kwidzińska

  20.04.2018 12:14 | więcej »
 • 11 kwietnia  2018 r. uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w kolejnym koncercie  muzycznym pt. Magiczna szafa muzyczna . Tym razem były magiczne stroje do muzyki poważnej i w magicznej szafie ukrył się instrument. Instrumentem tym była tuba.

  Agata Wiśniewska

  15.04.2018 19:39 | więcej »
 • 4 kwietnia 2018r. gościliśmy w naszej szkole Teatr Kurtyna z przedstawieniem profilaktyczno - edukacyjnym pt."Jestem przyjacielem ludzi". Widzowie klas O-III poznali różnorodność wśród ludzi, ich sprawy, radości , troski i marzenia. Dzieci dowiedziały się, że postawa akceptacji i otwartości pozwala zrozumieć człowiekowi, kim jest i jakie przed nim, jako gospodarzem świata, stoją wyzwania i obowiązki.

  Agata Wiśniewska

  15.04.2018 19:37 | więcej »
 • 24 marca,  w ramach programu 4xK,  dzieci z klas I-III miały okazję poznać miasto Bydgoszcz. Spacerując ulicami podziwialiśmy jego architekturę. Odwiedziliśmy Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie odbyliśmy „pachnącą” podróż ubarwioną historiami, kąpielą w średniowiecznej balii, praniem na tarze i wizytą w Kolonialce Dziadziusia Ażurowego oraz sklepie PRL. Przedsmakiem zwiedzania były mydlane warsztaty, gdzie każdy zaprojektował i wykonał swoje własne, glicerynowe mydło, które oczywiście zabrał ze sobą na pamiątkę.
  Aby lepiej zrozumieć sposób funkcjonowania urządzeń wodociągowych i proces gospodarczego pozyskiwania wody zwiedziliśmy Halę Pomp i Wieżę Ciśnień. Mogliśmy tam podziwiać zabytkowe urządzenia wodociągowe a dodatkowo z tarasu widokowego bydgoską starówkę.

  Katarzyna Stasiak

  15.04.2018 19:35 | więcej »
 • 23 marca 2018r. gościliśmy w szkole aktora Teatru Klapa, który wcielił się w postać Doktora Dolittle w przedstawieniu pt. Prawie jak doktor D.. Koperek zapragnął choć przez chwilę być człowiekiem, który poświęcił swoje życie dla zwierząt. Głównym przesłaniem spektaklu jest pomoc i opieka nad zwierzętami.

  Agata Wiśniewska

  23.03.2018 14:20 | więcej »
 • 10 marca uczniowie kl. I-III SP biorący udział w zajęciach projektu "Cztery razy K" udali się do Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Trasa zwiedzania wiodła wzdłuż Motławy. Wycieczka ropoczęła się zwiedzaniem Żurawia, gdzie dzieci mogły osobiście stanąć w miejscu gdzie żuraw jest wysunięty nad wodę. Potem grupa udała się kładką na drugi brzeg Motławy, aby obejrzeć wystawy prezentowane na terenie dawnych spichlerzy. Ostatnim odwiedzonym obiektem był statek "Sołdek" po kórego zakamarkach uczestnicy wyjazdu chętnie wędrowali.

  Beata Bretes

  14.03.2018 07:35 | więcej »
 • 8 marca 2018r. z okazji Dnia Kobiet dzieci z oddziału przedszkolnego brały kolejny już raz w warsztatach kulinarnych.Tym razem piekły  i delektowały się smakiem babeczek.

  Agata Wiśniewska

  12.03.2018 13:47 | więcej »
 • 7 marca  2018 r. uczniowie  uczestniczyli w kolejnym koncercie  muzycznym pt. „Kiedy morze jest w humorze ”. Artyści zaprezentowali i zaśpiewali piękne szanty, czyli marynarskie pieśni. Jak zwykle oprócz pięknych piosenek, uczniowie zapoznali się z kolejnymi instrumentami muzycznymi takimi jak: ukulele, drumle  i  cymbały górskie.

  Agata Wiśniewska

  12.03.2018 13:46 | więcej »
 • 23 lutego w Szkole Podstawowej CET w Kowalach odbył się konkurs wiedzy ogólnej "Drużyna Bystrzaków" dla uczniów kl. I-III szkół podstawowych. "Bystrzaki" z naszej szkoły zdobyły II miejsce. Drużynę składającą się z przedstawicieli każdego poziomu klas tworzyli: kl. I- Marcin Meronk Ib, kl. II- Adam Dawidowski IIb, kl. III- Aleksander Krzymowski IIIa. Gratulujemy sukcesu!

  źródło  FB UG Kolbudy

  12.03.2018 13:45 | więcej »
 • Wszyscy lubimy słuchać ciekawych opowieści, a przeżywając przygody bohaterów baśni, przenosimy się w świat, w którym dobro zawsze zwycięża zło. W piątkowy nieco mroźny poranek - 23 lutego - dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję posłuchać baśni przedstawionych przez starszych kolegów i koleżanki, biorących udział w konkursie literacko – logopedycznym „Baju, baju, baj...” dla klas III – IV. Zadaniem uczestników było przedstawienie baśni własnego autorstwa podczas eliminacji konkursowych. Celem konkursu była nie tylko promocja czytelnictwa  i poprawnej wymowy wśród dzieci i młodzieży, ale także rozwijanie talentów pisarskich najmłodszych. Zadanie było trudne, więc niewielu chętnych zdecydowało się na udział w rywalizacji w bajaniu. W trakcie konkursu widzowie obejrzeli trzy baśnie, z których każda była ciekawa, pełna humoru i przygód, a co najważniejsze - każda posiadała szczęśliwe zakończenie. Jury zadecydowało, że I miejsce zajęli ex aequo: Aleksandra Kędzierska z klasy III b oraz Aleks Nastały z klasy III e. Drugie miejsce zajęły dwie uczennice klasy IV e - Amelia Pielechowska oraz Julia Szewczykowska, które wspólnie przygotowały i przedstawiły baśniowe przedstawienie oparte o szkolną rzeczywistość. Publiczność żywo reagowała na zabawne sytuacje w baśniach oraz chętnie oklaskiwała młodych aktorów. Na koniec wszyscy wykonali  serię logopedycznych ćwiczeń buzi i jęzorka opartych o treść baśni " O dzielnym rycerzu Tristanie". Organizatorzy mają nadzieję, że konkurs zachęcił uczniów do prezentowania własnej twórczości, poszukiwania ciekawych tekstów literackich oraz do pięknej wymowy, której wzorem byli uczestnicy konkursu.

  Anna Brych

  12.03.2018 13:43 | więcej »
 • Tuż przed feriami, 24 stycznia br. już po raz XIII, zostały przyznane i wręczone nagrody laureatom gminnego konkursu  „Bądź widoczny na drodze!“. Konkurs był skierowany do uczniów klas I - II i III - IV szkół podstawowych gminy Kolbudy. Jego celem jest propagowanie działań z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, a zwłaszcza przypomnienie dzieciom o roli i znaczeniu noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym są widoczne z dużej odległości dla kierujących pojazdami. 

  Organizatorami konkursu byli: ZKPiG w Kolbudach oraz Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku. Nagrody wręczyli  pan Arkadiusz Mańkowski z PORD  oraz dyrektor ZKPiG w Kolbudach pan Robert Aszyk. Nagrody otrzymali:

  • w kategorii klas I - II

  I miejsce:

  Hanna Klein, ZKPiG Kolbudy, kl. I D

  II miejsce:

  Jan Łata, ZKPiG Kolbudy, kl. II A

  III miejsce:

  Krystian Lejkowski, ZKPiG Kolbudy, kl. II A

   

  Wyróżnienie:

  Szymon Richert, ZKPiG Kolbudy, kl. II A

   

  W kategorii klas III —IV:

  I miejsce:

  Zuzanna Cherek, ZKPiG Kolbudy, kl. III A

  II miejsce:

  Maciej Kamiński, ZKPiG Kolbudy, kl. IV B

  III miejsce:

  Amelia Lizakowska, ZKPiG Kolbudy, kl. III A

   

  Wyróżnienia:

  Malwina Kołaczyńska, ZKPiG Kolbudy, kl. III B 

  Błażej Obrycki, ZKPiG Kolbudy, kl. IV B 

  Natalia Formela, ZKPiG Kolbudy, kl. IV B.

  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

  Organizatorzy:
   Mirosława Szenkin-Chmielewska i Anna Artemiuk-Zięba
  foto: Żaneta Wisowata
  12.03.2018 13:41 | więcej »
 • 23 stycznia uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki. Odbyły się dla nich specjalne lekcje biblioteczne, na których to uczniowie poznali bibliotekę , zasady wypożyczania książek i korzystania z kącika czytelniczego. Oglądając przedstawienie,  przygotowane przez klasę III d pod opieką p. Beaty Klinkosz, pierwszaki przypomniały sobie niektóre znane już im postacie bajkowe np. Kopciuszka, Czerwonego Kapturka  czy Koziołka Matołka. Nauczyły się krótkiego wierszyka oraz rozwiązywały zagadki. Dodatkową atrakcją uroczystości była możliwość obejrzenia wystawy zakładek z bogatej kolekcji p. Ani Kwidzińskiej. Na zakończenie dzieci mogły po raz pierwszy samodzielnie  wybrać i  wypożyczyć  książeczki ze zbiorów naszej biblioteki. Na pamiątkę  otrzymały zakładki wraz z pouczeniem jak należy szanować książki i o nie dbać.

  Urszula Zwarra

  12.03.2018 13:39 | więcej »
 • 22 stycznia  w klasach zerowych odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dyrektor Robert Aszyk wraz z nauczycielkami witał ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia.                                                    Dzieci zaprezentowały swoim kochanym dziadkom "Koncert kolęd i pastorałek". Goście ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Wnuczęta obdarowały swoich bliskich przygotowanymi upominkami i zaprosiły na słodki poczęstunek. Był to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

  Agata Wiśniewska

  12.03.2018 13:38 | więcej »
 • 18 stycznia odbył się bal karnawałowy dla kl. O-III SP. Dzieci zaprezentowaly się we wspaniałych i kolorowych przebraniach. Bawiły się przy tanecznej muzyce i żal im było opuszczać salę, gdy zabawa dobiegła końca.

  Foto: Agata Wiśniewska

  12.03.2018 13:37 | więcej »
 • 10 stycznia   2018 r. uczniowie z klas O - III   uczestniczyli w  koncercie  muzycznym pt. Start - Karnawał czeka. Artyści zaprezentowali uczniom trąbkę, gitarę elektryczną oraz instrument klawiszowy, a pięknym śpiewem wprowadzili nas w świat gorących rytmów.  Usłyszeliśmy karnawałowe hity, melodie zagrane na trąbce oraz solowe wystąpienie gitarzysty.

  Agata Wiśniewska

  12.03.2018 13:31 | więcej »
 • 8 stycznia po raz drugi odbyły się w naszej szkole Zielone lekcje, czyli pasjonujące spotkania z ptakami: sową płomykówką, jastrzębiem i sokołem. Tym razem inna grupa uczniów mogła  dowiedzieć się jaką rolę te ptaki spełniają w przyrodzie a nawet dotknąć ich. Wszyscy byli zachwyceni nie tylko bezpośrednim kontaktem ale również faktem jak wiele potrafią te ptaki.

  Beata Bretes

  Foto: Bożena Szmyt

  12.03.2018 13:30 | więcej »
 • 20 grudnia uczniowie klas 0-III obejrzały jasełka "Dzieciąteczko maleńkie", przedstawione przez uczniów kl. Ic, Id oraz IIb. Jasełka wigilijne, składające się z trzech aktów, pokazały polską tradycję Bożego Narodzenia, poprzedzonego dniem wigilijnym. Aktorzy przenieśli nas najpierw w klimat przedświątecznych przygotowań, które mają miejsce w każdym domu , a później w nastrój kolacji wigilijnej, zgodnej z polską tradycją świąteczną. Ostatni akt jasełek ukazał widzom rodzinne pielgrzymowanie do stajenki betlejemskiej. Całość zakończyła się radosnym kolędowaniem wszystkich uczestników jasełek.

  Na jasełka przybyli goście- uczniowie filii naszej szkoły z Buszkowych a na przedstawieniu popołudniowym - rodzice występujących aktorów.

  Beata Bretes

  foto: Agata Wiśniewska

  12.03.2018 13:28 | więcej »
 •     

        18 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu - ZIELONEJ LEKCJI - edukacji przyrodniczej na żywo. Zobaczyli ptaki drapieżne - sokoła, puchacza, jastrzębia i sowy. Poznali zwyczaje tych ptaków, ich budowę, cechy wyglądu i czym się odżywiają oraz gdzie zamieszkują. Każdy mógł się im  przyjrzeć z bliska, dowiedzieć się jaką rolę spełniają w przyrodzie.

  Agata Wiśniewska

  12.03.2018 13:26 | więcej »
 •    

  Na kolejnym koncercie muzycznym pt. Bardzo szczęśliwy święty Mikołaj, który odbył się 13 grudnia było naprawdę świątecznie. Klarnet - instrument dęty-  powitał z radością świętego Mikołaja grając dla niego poważnie, ale też popisywał się zimową poleczką. Nasi uczniowie uświetnili koncert grając na janczarach i tamburynie, a wszystko to po to, żeby uszczęśliwić gościa z Laponii.

  Agata Wiśniewska

  12.03.2018 13:25 | więcej »
 • Ostatni tydzień zajęć upłynął pod znakiem przygotowań młodszych  uczniów  do Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla klas I-III Szkół Podstawowych Gminy Kolbudy. Recytacja tekstu, ćwiczenia dykcji, intonacji- to wszystko miało pomóc uczestnikom konkursu w jak najlepszym zaprezentowaniu się przed jury i publicznością zgromadzoną w sali koncertowej UG Kolbudy. Wysiłek włożony w przygotowanie został doceniony, szczególnie u najmłodszych uczniów naszej szkoły , którzy zdobyli I, II i III miejsce w kategorii klas pierwszych. Oto laureatki:

  I miejsce -  Maja Bork kl. Ic

  II miejsce-  Daria Jęda kl. Ib

  III miejsce- Marta Wrzesińska kl. Ia

  Serdecznie gratulujemy!

  Beata Bretes

  foto: Roman  Nowak

  11.03.2018 15:34 | więcej »
 • 22 listopada 2017r. odbył się kolejny koncert muzyczny. Tym razem nasi uczniowie mieli okazję poszukać odpowiedzi na pytanie „ Czy muzyka jest potrzebna?” Wszyscy słuchacze orzekli, że tak. Otaczający nas świat wypełniają dźwięki muzyki. W czasie koncertu poznaliśmy nowy instrument i jego budowę - róg koncertowy zwany  waltornią. Wysłuchaliśmy również przepięknych arii operowych Mozarta. Na koncercie wystąpili: Katarzyna Babirecka- sopran, Kamil Pękala- baryton, Anna Drąg- waltornia, Aleksandra Bieg-Piaseczna- fortepian a prowadziła go- Barbara Żurowska – Sutt.

  Agata Wiśniewska- tekst i foto

  11.03.2018 15:33 | więcej »
 • 13 października był szczególnym dniem dla uczniów klas pierwszych SP. W obecności uczniów kl. II i III SP, Dyrekcji szkoły, swoich Rodziców oraz zaproszonych Gości, stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

   Uroczystość rozpoczęła się wkroczeniem kandydatów na uczniów,  wraz ze swoimi wychowawcami,  do sali gimnastycznej. Orszak zamykał król Mariusz z małżonką  i gwardzistami- uczniami kl. IIIe. Wyznaczyli oni  zadania z Krainy Recytacji, Śpiewu i Tańca oraz Grzeczności,  którym pierwszaki musiały sprostać, aby otrzymać od starszych kolegów dary: życzliwości, przyjaźni, uśmiechu, pracowitości i mądrości. Gdy zadania zostały dobrze wykonane  dyrektor szkoły p. Robert Aszyk wraz z  dyrektor p. Bożeną Szmyt dokonali pasowania na ucznia, a pasowani złożyli uroczyste ślubowanie. Po akcie ślubowania ks. proboszcz Józef Nowak poświęcił tornistry z przyborami uczniom kl. I. Nie zabrakło też życzeń, które w imieniu władz Gminy Kolbudy złożył uczniom i ich rodzicom wicewójt p. Marek Goliński. Na zakończenie pierwszaki otrzymały słodkie kuferki i pozowały do okolicznościowych zdjęć.

  B. Bretes

  foto: Ż. Wisowata, A. Wiśniewska

  11.03.2018 15:30 | więcej »
 • 21 września uczniowie kl. O-III obejrzeli spektakl profilaktyczny "Awantura o żabę" w wykonaniu Teatru Kurtyna z Krakowa. Była to opowieść o pożytkach płynących z pracowitości, dobrego zachowania, akceptacji, szacunku do ludzi oraz posłuszeństwa wobec opiekunów i osób starszych.

  22.09.2017 14:31 | więcej »
 • 18 września 2017r. w naszej szkole Teatr Klapa, czyli Koperek i Kminek zaprezentował najmłodszym dzieciom spektakl pt. Pinokio.
  Jest to historia chłopczyka wystruganego przez stolarza Gepetta. Zaczarowane polano, z którego powstał Pinokio, sprawia że drewniany pajacyk ożywa. Niestety, chłopiec nie należy do grzecznych. Drewniany pajacyk zdaje sobie sprawę ze swoich błędów, martwi go,że sprawia przykrość Gepetto, jednak chęć przeżycia nowej przygody zawsze bierze górę nad rozsądkiem. Historia niesfornego chłopca została wykorzystana przez autorów do przekazania małym widzom prawd na temat posłuszeństwa, lojalności wobec przyjaciół, kierowania się w życiu dobrem i rozsądkiem.
  A. Wiśniewska
  20.09.2017 18:16 | więcej »
 • 15 maja 2017 r. uczniowie klasy IId i IIId wybrali się na wycieczkę do Torunia.Najpierw udali się do Muzeum Żywego Piernika, gdzie atrakcją dla nich było upieczenie własnego piernika według receptur sprzed 500 lat. Następnie w Planetarium obejrzeli film pt.  Mój kumpel Niko opowiadający o młodym Mikołaju Koperniku, który fascynował się niebem i gwiazdami. Potem w Orbitarium przeprowadzali doświadczenia dzięki różnym urządzeniom i interaktywnym modelom. Uczniowie  spacerowali także po Toruniu podziwiając zabytki miasta. Wycieczka była udana, ciekawa i wesoła.
  Agata Wiśniewska
  16.05.2017 20:00 | więcej »
 • Dnia 27 kwietnia 2017 r. w Centrum Edukacji Twórczej w Kowalach  odbyła się pierwsza edycja konkurs „Drużyna Bystrzaków”, który został objęty patronatem Wójta Gminy Kolbudy.

  W konkursie uczestniczyło 6 szkół:

  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. dr Wandy Błeńskiej w Kowalach
  • Zespół Kształcenia i Wychowania w Lublewie
  • Szkoła Podstawowa w Pręgowie
  • Zespół Szkół im. Karola Wojtyły w Rotmance
  • Zespół Kształcenia i Wychowania w Bielkówku
  • Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach

  Konkurs „Drużyna Bystrzaków” miał charakter drużynowy, czyli każdą szkołę reprezentowała drużyna, w skład której wchodził uczeń klasy I, II i III szkoły podstawowej. Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Kowalczyk z Ib, Aleksander Krzymowski z IIa oraz Agata Kalinowska z IIIc. Nasza szkoła została również nagrodzona dodatkową nagrodą: pt: Krasomówcy pierwszej edycji konkursu "Drużyna Bystrzaków" za najciekawsze zaprezentowanie swojej szkoły oraz swojej drużyny.

  Po podsumowaniu wyników wyłoniono następujących laureatów:

  I miejsce:

  Zespół Kształcenia i Wychowania w Lublewie

  II miejsce:

  Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach

  III miejsce:

  Niepubliczna Szkoła Podstawowa  im. dr Wandy Błeńskiej w Kowalach

  Aneta Brocka-Rzeźnik

  04.05.2017 17:59 | więcej »

 • 5 kwietnia uczniowie klasy IIId miło spędzili czas w Gminnej Bibliotece w Kolbudach.
   Na lekcji bibliotecznej odbył się pokaz teatrzyku  kamishibai, czyli tradycyjnej japońskiej sztuki opowiadania historii za pomocą obrazków wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazywanego butai.
  Dzieci poznały bajkę pt. Po drugiej stronie gór. Jej główna bohaterka - afrykańska dziewczynka Aisza - nie mogła chodzić do szkoły, ponieważ codziennie, razem z innymi kobietami, musiała pokonywać długą drogę po wodę dla całej wioski.Dzieci, dzięki poznanej historii zrozumiały, że są takie miejsca na ziemi, gdzie brakuje wody pitnej. Po wysłuchaniu opowieści rozwiązywaliśmy różne zadania przygotowane przez panie bibliotekarki,rozmawialiśmy o tym, co możemy robić, żeby oszczędzać wodę, mogliśmy pooglądać i poczytać książki, a także poznaliśmy zasady wypożyczania książek. Miłym zaskoczeniem był słodki poczęstunek. Dziękujemy paniom bibliotekarkom za wspólnie spędzony czas w Bibliotece Gminnej.
  Agata Wiśniewska

     W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, klasy I-III  sukcesywnie odwiedzały i odwiedzają Gminną Bibliotekę, ogladają teatrzyk kamishibai oraz odwiedzają bibliotekę i spotykają się paniami bibliotekarkami.
  05.04.2017 15:21 | więcej »
 • Zwycięzcy w  kategorii:

  • klas pierwszych-  I b

  • klas drugich-        II b

  • klas trzecich-       III c

  28 marca odbyły się eliminacje szkolne do turnieju " Mały sport- wielka zabawa". W każdej kategorii uczestnicy poszczególnych klas rozegrali po pięć konkurencji. Zwycięzcy każdej kategorii reprezentować będą naszą szkołę w turnieju gminnym, który odbędzie się 12 kwietnia.

  28.03.2017 12:10 | więcej »

 • Zwycięzcy w  kategorii:

  • klas pierwszych-  I b

  • klas drugich-        II b

  • klas trzecich-       III c

  28 marca odbyły się eliminacje szkolne do turnieju " Mały sport- wielka zabawa". W każdej kategorii uczestnicy poszczególnych klas rozegrali po pięć konkurencji. Zwycięzcy każdej kategorii reprezentować będą naszą szkołę w turnieju gminnym, który odbędzie się 12 kwietnia.

  16.05.2017 20:03 | więcej » • Naszą szkołę odwiedzili dzisiaj Goście z Niemenczyna, przebywający w Kolbudach z okazji organizowanego, po raz drugi, Kaziuczka Niemenczyńskiego. Zaprezentowali uczniom pokaz wicia palm oraz występ zespołu Perła.

  Wicie palm wielkanocnych

  Dzieci kl. III SP uczestniczyły w pokazie wicia tradycyjnych wileńskich palm wielkanocnych. Panie, które wykonywały przy uczestnikach pokazu swoje piękne dzieła, wspólnie śpiewały przy tych czynnościach  ludowe piosenki. Palmy wytwarzane są,  ze zbieranych przez nie własnoręcznie zbóż, traw, ziół i kwiatów. Łącznie artystki wykorzystują aż 160 różnego rodzaju roślin. Uczniowie mogli obejrzeć przygotowane do robienia palm, suszone i farbowane rośliny. Niektórzy próbowali samodzielnie wykonać mała palemkę.


  Występ Zespołu Tańca Ludowego Perła

  Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum obejrzeli występ utytułowanego zespołu Perła z Niemenczyna pod kierownictwem p. Germana Komarowskiego. Młodzi tancerze wykonali brawurowo i dynamicznie tańce ludowe z różnych krajów.

  Zespół Tańca Ludowego  Perła , to młody, świetny technicznie zespół, posiadający w swym repertuarze  ludowe tańce polskie, wileńskie, litewskie, jak również tańce ukraińskie, rosyjskie, włoskie, łotewskie, słowackie. Nagrodzony został wieloma wyróżnieniami na festiwalach w Polsce, Białorusi, Bułgarii czy Chorwacji.

  Ich występ w naszej szkole bardzo się podobał a taniec na zakończenie spotkania wywołał głośny entuzjazm zgromadzonej publiczności.

  27.03.2017 21:05 | więcej »
 • 24 marca w naszej szkole gościł Circus Youth. Uczniowie młodszych klas SP obejrzeli barwny i dynamiczny pokaz żonglerki, magię i iluzję a nawet prawdziwego węża. Występ bardzo się podobał a uczniowie chętnie próbowali swoich możliwości w jeździe na mini rowerku, kręceniu kilkoma obręczami hula hop i innych atrakcjach.
  05.04.2017 14:21 | więcej »
 • 28 lutego 2017 r. dzieci  uczestniczyły w niecodziennym wydarzeniu. Uczniowie klas pierwszych w tym dniu zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Wszystko to za sprawą uczniów klasy IIId, którzy przygotowali z tej okazji  przedstawienie w formie Teleekspesu. Przedstawili kilka scenek i najważniejszą pt.: Sąd nad książką". Korytarz zmienił się w salę rozpraw, a dzieci zasiadły na widowni, aby obserwować przebieg procesu. Jego celem było wskazanie korzyści, jakie niesie za sobą czytanie, a przede wszystkim zachęcenie do częstego odwiedzania szkolnej biblioteki. Zacięta walka pomiędzy Prokuratorem a Obrońcą zakończyła się następującym wyrokiem:

  Książka jest bardzo ważnym elementem życia!

  Z czytania nie wolno rezygnować!

  Młodzi aktorzy świetnie się spisali, bo po przedstawieniu w bibliotece zaroiło się od czytelników.

  Agata Wiśniewska

  28.02.2017 21:45 | więcej »
 • 27 lutego dzieci obejrzały spektakl pt. „Jak Paweł i Gaweł” w wykonaniu Teatru Klapa.Tym razem Koperek i Kminek, inspirując się historią dwóch sąsiadów, którzy „w jednym stali domu”, poruszyli temat stosunków międzyludzkich oraz niełatwych relacji, powstających w sytuacjach konfliktowych.
  Pojawiły  się znane postaci z różnych bajek. Oczywiście nie obyło się bez śmiesznych komentarzy aktorów. Jak zwykle było zabawnie.
  Agata Wiśniewska
  28.02.2017 20:01 | więcej »
 • Laureaci Megaolimpiady

  Aleksander Krzymowski z kl. II a został laureatem konkursu ortograficznego w Megaolimpiadzie Wiedzy, organizowanej już po raz XII, przez Gdańską SP Lingwista. Wynik Olka to 96% poprawnych odpowiedzi.
  Amelia Mielnikiewicz z kl. "O"a  została laureatką konkursu wiedzy przedszkolaka w Megaolimpiadzie Wiedzy. Udzieliła 99% poprawnych odpowiedzi.
  Gratulujemy!

  27.02.2017 16:00 | więcej »

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia i Wychowania w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-682-72-24
  58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć