• Ubezpieczenie uczniów

  Informacje  o ubezpieczeniu uczniów  w roku szkolnym  2018/2019 znajdują się w zakładce Strefa rodziców

 • Wielki Maraton Czytelniczy

  Wielki Maraton Czytelniczy

  Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas II - III SP, którzy lubią czytać książki,  do udziału w Wielkim Maratonie Czytelniczym- ogólnopolskim konkursie czytelniczym.
  Zgłoszenia przyjmujemy do 14 września 2018r.

 • Zaproszenie na warsztaty naukowe   

   

  Stowarzyszenie „bez rutyny” serdecznie zaprasza młodych miłośników wiedzy i eksperymentów na  warsztaty naukowe przeznaczone dla dzieci ze szkół podstawowych (klasy 4-6).

  więcej informacji

 • Zebrania z rodzicami

  13 września 2018r. odbędą sie spotkania z rodzicami.

  Harmonogram spotkania:
  - godz.16:30  klasy I-III SP, IV-VI SP z wychowawcami w wyznaczonych salach;
  - godz.17:00  klasy 3 GIM w sali małej gimnastycznej dot. egzaminu gimnazjalnego
  - godz.17:00  klasy 8 SP w stołówce szkolnej dot. egzaminu ósmoklasisty
  - godz.17:30  klasy VII, VIII SP i 3 GIM z wychowawcami w wyznaczonych salach.

 • Zapisy na basen

  Zapisy na basen

  Zapisy na zajęcia nauki pływania będą przyjmowane wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.kolbudy.pl
  Zapisy internetowe rozpoczynają się 6 września 2018 r. od godz. 10.00.
  Dokładne informacje oraz regulaminy znajdują się na stronie internetowej szkoły oraz gminy.

 • Zmiana organizacji ruchu na terenie ZKPiG

  Rozpoczęły się prace ziemne przy budowie basenu przed szkołą, dlatego też uległa zmianie organizacja ruchu. Wejście na teren szkoły możliwe jest wyłącznie przez kompleks boisk sportowych „Orlik”-  począwszy od pętli autobusowej, aż do budynku przez szatnię kl. IV-VIII (po lewej stronie hali sportowej). W trosce o bezpieczeństwo dzieci , jak i pozostałych osób udających się do placówki, Dyrekcja szkoły prosi o dostosowanie się do  obowiązującej organizacji ruchu,  a osoby przyjeżdżające samochodami o parkowanie w rejonie pętli autobusowej.

 • BASEN

  UWAGA:

  Konieczność uregulowania zaległych należności przed zgłoszeniem dziecka na zajęcia w nowym roku szkolnym (zaległość nawet 0,01 zł nie pozwala na podpisanie umowy- a może wynikać z naliczenia odsetek - różnica między data płatności a data wpływu na konto UG)

   

  Regulaminy i podania do pobrania w zakładce Basen.

 • Samorząd Uczniowski

  Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2018/2019 Samorząd Uczniowski życzy wszystkim UCZNIOM, by zdobywanie wiedzy było przygodą, odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem siebie, rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań. Niech szkoła będzie miejscem radości, wielu przyjaźni i ciągłego rozwoju.
  NAUCZYCIELOM oraz wszystkim PRACOWNIKOM SZKOŁY życzymy, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia.
  Powodzenia
 • NAKRĘTKI

  NAKRĘTKI
  Samorząd Uczniowski  wraz Ligą Ochrony Przyrody od 3 września po raz kolejny rozpoczyna zbiórkę plastikowych nakrętek tym razem pod hasłem:” NAKRĘTKA NIC NIE KOSZTUJE A ZDROWIE DARUJE
   Jej celem jest pomoc chorym dzieciom, które dzięki tej akcji będą mogły uczestniczyć w rehabilitacji, a nawet mieć operację ratującą życie i zdrowie. Nakrętki będą zbierane jak co roku  do plastikowych beczek przy sali 124 oraz na holu klas  I-III. Koordynatorem akcji jest p.Małgorzata Seelau
  Zapraszamy do włączenia się w pomaganie :-)
 • Podręczniki 2018/2019

  Podręczniki w roku szkolnym 2018/2019 uczniowie otrzymają bezpłatnie z biblioteki szkolnej. Rodzice zakupują jedynie podręczniki do religii- wykaz poniżej.

  Podręczniki do religii

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września, w hali sportowej naszej szkoły, według następującego porządku:

  klasy O-III SP

  8,oo- rozpoczęcie roku w szkole

  9,30- msza św. w kościele św. Floriana w Kolbudach

  klasy IV- VIII SP oraz kl. 3 Gimnazjum

  9,30- rozpoczęcie roku w szkole

  8,oo- msza św. w kościele św. Floriana w Kolbudach

 • Parkowanie 3 września

  Osoby, które przyjadą na rozpoczęcie roku szkolnego samochodami proszone są o zaparkowanie pojazdów, w miarę możliwości, w rejonie pętli autobusowej oraz  na pasie zieleni oddzielającej pętlę od ul. Wybickiego.

 • Ostatnie pożegnanie

  Po cichu i niespodziewanie opuściła nas nasza koleżanka, nauczycielka języka polskiego Pani Elżbieta Szejna. Przez długie lata miały okazję spotkać się z nią liczne pokolenia kolbudzkiej młodzieży, którym przekazywała swoją wiedzę, mądrość i doświadczenie. Zawsze uczyła tolerancji i odwagi w realizowaniu swoich marzeń i celów życiowych. 
  Zmarła 7 sierpnia a żegnać Ją będziemy 11.08.2018 podczas mszy w kościele w Kolbudach o godz. 11.30. Pogrzeb odbędzie się w Gdańsku na Cmentarzu Garnizonowym o godz. 13.30.
    W wielkim smutku zawiadamiają

  Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły w Kolbudach

 • MG 03-06

  MG 03-06 - Obrazek 1

 • Informacje o stypendiach dla uzdolnionych uczniów

  Wójt Gminy Kolbudy informuje, że wnioski o przyznanie stypendium Wójta Gminy Kolbudy za wyniki w nauce dla uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjum za rok szkolny 2017/2018 należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy w Kolbudach do dnia 15 lipca 2018 r. Wniosek może złożyć wychowawca, dyrektor szkoły lub rodzic.

  Uchwała dot. przyznawania stypediów

  WNIOSEK o stypendium za wyniki w nauce

  Klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych

  Klauzula informacyjna

 • I Festiwal Piosenki Morskiej

  I Festiwal Piosenki Morskiej - Obrazek 1

  Oceny wystawione – czas pomyśleć o wakacjach. Opalając się na plaży czy żaglówce miło jest też i pośpiewać. 19 czerwca odbył się w naszej szkole I Festiwal Piosenki Morskiej. Oprócz szant uczniowie śpiewali piosenki z filmów oraz z repertuaru szkolnego.

   

   Oto lista wykonawców:

  1. IVF Honorata Kalinowska, Maja,Kozieł Tymon Krawczyk-Ziętarski, Ania Czoczys, Zosia Połomska, Natalia Kłys, Karolina Dargacz, Emilia Temberska, Maja Kozieł, Oliwia Grędzicka, Aleksandra Sadownik – „Hej, żeglujże żeglarzu”, „Pacyfik”
  2. IVD Paulina Brzozowska „Pacyfik”
  3. IVD  Jakub Kałużny „Morze, nasze morze”
  4. IVC Olaf Zuchowicz, Weronika Kloka, Oliwia Nowakowska „Keja”
  5. IVB Kornelia Leśniewska, Natalia Formela, Oliwia Oroń - „Boca Chica”.
  6. 3D gimn Zofia Szumełda „Join us for a bite”
  7. VB Weronika Smolińska, Zosia Markowska „Hej, me Bałtyckie Morze”
  8. VB Kinga Lizakowska,  Dorota Kokoryczka „Jacht Generał Zaruski”
  9. VB Maja Dykta „Hiszpańskie dziewczyny”
  10. VIB Hania Lubocka, Gerda Reiss, Magda Modrzyńska, Oliwia   

        Dziewiałtowicz  „Przechyły”

  1. Szkolny zespół wokalno-instrumentalny TO MY: Aleksandra Siklicka, Urszula Koralewska, Martyna Lejkowska, Konrad Jakusz, Dawid Malek  – 5 szant.
  2.  IIA SP Nadia Radecka „Pół kroku stąd”
  3.  IA SP Dariusz Blicharz, Jakub Hubert, Wiktoria Kmieciak, Oliwia Sadowska, Bartosz Utnik, Marta Wrzesińska, Miłosz Tomicki.

   

  Anna Zięba

 • Informacje o programie "Dobry Start"

  Informacje o programie "Dobry Start" - Obrazek 1

 • Wianki, wianeczki

  Wianki, wianeczki - Obrazek 1

  Przyroda bujnie się rozwija. Wszędzie kwitnie mnóstwo kwiatów. Kolorowe płatki i  powabny zapach inspirują do zabawy z nimi. Wychowawczynie świetlicy dla klas IV-VII zaproponowały więc swoim wychowankom wyjątkowe zajęcia- naukę plecenia wianków. 

  Niektóre kwiaty dostarczyły opiekunki, inne natomiast zrywały dziewczęta z terenów zielonych znajdujących się przy szkole. Udało  się zgromadzić, m.in.: wszędobylskie, przypominające mlecz prosieniczniki, aromatyczne rumianki, rzadko spotykane, niebieskie chabry, czerwoną koniczynę, ślaz, przytulię oraz  różnego rodzaju trawy. Już samo tworzenie bukietów sprawiło dziewczętom wiele przyjemności. Następnie uczennice próbowały opanować sztukę plecenia wianków. Dla niektórych okazała się ona łatwa, dla innych trudna, humor jednak wszystkim dopisywał. Po wykonaniu wianków wychowanki miały różne pomysły na ich wykorzystanie. Okazało się, że w zależności od wielkości, mogą z powodzeniem zastąpić bransoletkę lub naszyjnik. Jednak chyba nikt nie ma wątpliwości, że najpiękniej prezentują się jako korona z kwiatów. Efekty naszej pracy były śliczne i pachnące. Wspaniała zabawa!

   

  Wychowawczynie świetlicy dla klas IV-VII

 • Zwiedzamy jacht Generał Zaruski

  Zwiedzamy jacht Generał Zaruski - Obrazek 1

  14 czerwca uczniowie szkoły podstawowej poznawali piękno jednego z ostatnich przedwojennych drewnianych jachtów w Polsce – Generał Zaruski. Na pokładzie i pod spędziliśmy godzinę słuchając opowieści o grocie, sztakslach, kotwicy, handszpakach, nawigacji, gaflach, rejsach, kambuzie, mesie, kubryku, kojach, kamizelkach ratunkowych… Już czując słoną wodę i smak morskiej przygody przeszliśmy do Narodowego Muzeum Morskiego Spichlerze na Ołowiance, gdzie obejrzeliśmy wystawy stałe – Polacy na  morzach świata, Archeologia Morska i Nurkowanie oraz Galeria Morska, gdzie widzieliśmy pamiątki po Mariuszu Zaruskim. Jako, że to starówka Gdańska, zrobiliśmy spacer po Rybackim Pobrzeżu na nowo zapoznając się z wiekowymi bramami.

  To podsumowanie tegorocznych spotkań z historią o Patronie naszej szkoły.

  Anna Zięba

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-682-72-24
  58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć