• Zebrania rodziców przyszłych uczniów kl. "O" i kl. I

 • "Kaszubski Wiec"

  W czwartek 16 maja 2019 r. nasi uczniowie z klas VII-VIII wzięli udział w IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kaszubach "Kaszubski Wiec" w Szkole Podstawowej w Borkowie k.Żukowa. Jako jedyni reprezentanci powiatu gdańskiego zmierzyli się z testem 60 pytań z historii, geografii, literatury, sztuki ludowej i leksyki kaszubskiej. Wojtek Frańczak, Zuzanna Lachowicz, Gerda Reiss i Anna Hiller wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą Naszej Małej Kaszubskiej Ojczyzny i otrzymali dyplomy z tytułem finalisty oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.

  Gratulacje !

  Beata Richter

 • Sportowa rywalizacja i dobra zabawa- turniej "Mały sport wielka zabawa"

  16 maja br. w hali sportowej ZKPiG w Kolbudach spotkali się uczniowie najmłodszych klas  szkół z terenu gminy Kolbudy na corocznym Gminnym Turnieju „Mały sport wielka zabawa”. Uczestnikami sportowych zmagań były drużyny z: SP Pręgowo, CET Kowale, ZKiW Bielkówko, ZKiW Lublewo oraz ZKPiG Kolbudy. Konkurencje wymagały nie tylko sprawności, szybkości czy  sprytu, ale również współpracy zespołowej. Towarzyszyło im wiele emocji, sportowej rywalizacji  oraz zabawy, która wywołała  radość i uśmiech na twarzach  uczestników. Zawody rozpoczęli najmłodsi  uczniowie- przedstawiciele klas I, którzy okazali się mistrzami zwinności. Nie zabrakło też emocji w kategoriach klas II oraz klas III. Publiczność zgromadzona na sali i trybunach gorąco dopingowała swoje drużyny. Wśród klas pierwszych jak i drugich zwycięzcami zostały drużyny   klas Ic  i IIc z ZKPiG Kolbudy, a w kategorii klas trzecich prym wiodła reprezentacja  CET Kowale. Turniej zakończył się wręczeniem pucharów, medali i dyplomów uczestnikom sportowej rywalizacji oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

  Wyniki turnieju:

   klasy I

  I miejsce-    ZKPiG Kolbudy

  II miejsce-   CET Kowale

  III miejsce-  ZKiW Lublewo

  klasy II

  I miejsce-   ZKPiG Kolbudy

  II miejsce-  CET Kowale

  III miejsce- ZKiW Bielkówko

  Klasy III

  I miejsce-   CET Kowale

  II miejsce-  ZKPiG Kolbudy

  III miejsce- SP Pręgowo

  Beata Bretes

   

 • Wielki Dzień Pszczół

  Wielki Dzień Pszczół

  Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z LOP, ogłasza piątek 17 maja 2019 r WIELKIM DNIEM PSZCZÓŁ. Misją tego dnia jest ochrona i uświadamianie społeczności uczniowskiej znaczenia istnienia pszczół w naszym życiu.

  Załóż w piątek coś żółtego ( koszulka, spodnie, apaszka, chusta lub przebierz się za pszczółkę ) na znak poparcia tej inicjatywy i dowiedz się jak Ty możesz pomóc pszczołom ( hol przy sali 03 )

  M. Seelau

 • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponagimnazjalnych

  Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczna na portalu:

  https://nabor-pomorze.edu.com.pl

 • "Mały sport wielka zabawa" - eliminacje szkolne

  13 maja odbyły się szkolne elemininacje do turnieju " Mały sport wielka zabawa". Rozgrywki przeznaczone są dla uczniów klas I-III, którzy zmagają się w konkurencjach zespołowych na poziomie klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Klasa, która zdobędzie najwięcej punktow w swojej kategorii reprezentować będzie naszą szkołe w turnieju gminnym. Będą to drużyny z następujących klas:

  kl. Ic

  kl. IIc

  kl. IIIa

  Gminny etap  turnieju "Mały sport wielka zabawa" już we czwartek, 16 maja w hali sportowej ZKPiG Kolbudy. Zapraszamy.

  Beata Bretes

 • "Rodnô Mòwa"

   "Rodnô Mòwa"

   

  W środę 8 maja 2019r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Uczennice naszej szkoły za piękne recytacje uzyskały awans do eliminacji powiatowych oraz otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kolbudy. Natomiast w dniu 15 maja miały miejsce eliminacje powiatowe . Recytatorzy za piękną prezentację swoich umiejętności otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Gdańskiego. Nasze dwie uczennice - Izabela Strumska z kl. Ve oraz Anna Hiller z kl. VIIb awansowały do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 1 czerwca w Chmielnie.

  Gratulujemy  i życzymy powodzenia !

  Beata Richter

 • Wiosną znowu odwiedzamy jacht Generał Zaruski

  8 maja 2019 r. klasy IVB i VIB byli gośćmi na jachcie Generał Zaruski. Jacht jest zacumowany przy nabrzeżu Ołowianki. Oprowadzający Panowie Krzysztof i Adam pokazali nam urządzenia zarówno na pokładzie jaki i pod pokładem, opowiadali o historii jachtu jak i o przygodach podróży morskich. Dostaliśmy pamiątkowe foldery, naklejki i silikonki.

  Na lekcję „Tam, gdzie dowodzi kapitan” udaliśmy się do Ośrodka Kultury Morskiej. Tam wykazaliśmy się wiedzą o stopniach w marynarce handlowej i wojennej, pisaliśmy alfabetem fonetycznym i alfabetem Morse’a.

  Wycieczka zakończyła się spacerem po gdańskiej starówce.

  Anna Artemiuk-Zięba

 • Bezpieczne dziecko

  Bezpieczne dziecko - Obrazek 1

  We wtorek 30 kwietnia br., w ramach cyklicznie organizowanych spotkań w szkołach, zawitali do Kolbud - p. Krzysztof Chmielewski przedstawiciel  Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku oraz st.sierż. Karola Kościuk z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

  Goście spotkali się z uczniami klas I-III, aby przypomnieć i wyjaśnić przepisy z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach oraz ogólnie pojętego bezpieczeństwa w czasie drogi do i ze szkoły. Po prelekcji każdy uczestnik spotkania otrzymał drobne upominki, w tym elementy odblaskowe, tak niezbędne każdemu niechronionemu uczestnikowi ruchu drogowego.

  Mira Szenkin-Chmielewska

   

 • XVIII Konkurs na Najlepszego Matematyka Gminy Kolbudy

  02.04.2019 odbył się w naszej szkole XVIII Konkurs na Najlepszego Matematyka Gminy Kolbudy. Z przyjemnością informuję, że tytuł Najlepszego Matematyka uzyskali następujący uczniowie naszej szkoły:

  BARTOSZ HOPE kl.Ve - w kategorii klas V SP

  GORAN PANGEŁOW kl.VI b - w kategorii klas VI SP

  JAKUB WOŹNIAK kl. 3d - w kategorii kl. 3 gimnazjum.

  W pozostałych kategoriach Najlepszymi Matematykami zostali uczniowie innych szkół z naszej Gminy.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy!

  M. Seroczyńska

 • Pytania na kartę rowerową

  Pytania na kartę rowerową
 • Zajęcia lekcyjne

  Zajęcia lekcyjne

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie


  W związku z zawieszeniem przez nauczycieli i pracowników oświaty strajku, a zgodnie z zaplanowanym we wrześniu kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 w dniach: 29.04 (poniedziałek), 30.04.(wtorek) w szkole będą przeprowadzone zajęcia lekcyjne, natomiast 2.05.2019r.(czwartek) w szkole zorganizowane będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
  pozdrawiam Robert Aszyk

 • Informacje

  Informacje

  Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

  Strajk w szkole trwa nadal, jeżeli ktoś z rodziców nie jest w stanie zapewnić opieki nad dzieckiem , to proszę przysłać je do szkoły. Będę w miarę możliwości organizował zajęcia opiekuńcze.
  W dniu jutrzejszym tj. 24.04.19 o godz. 18.00 w szkole odbędzie się spotkanie Rady Rodziców, zapraszam przedstawicieli trójek klasowych, gdzie rozmawiać będziemy m.in. o strajku w szkole.
  Zapraszam i pozdrawiam Robert Aszyk

 • Życzenia

  Życzenia - Obrazek 1

 • Informacje o strajku dla rodziców

  Szanowni Rodzice!

  Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi  szkół i przedszkoli w Gminie Kolbudy pragną Państwu przekazać powody, dla których podjęliśmy tak trudną dla nas wszystkich decyzję o strajku:

  1. Nasze żądania podwyższenia płac nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi są jednym z elementów, dzięki którym walczymy o lepszy byt i godność wykonywanych zawodów.
  2. Jednocześnie chcemy zwrócić uwagę władz i społeczeństwa na problemy, z którymi borykamy się na co dzień w pracy, my nauczyciele i nasi uczniowie.
  3. Przede wszystkim jednomyślnie wskazujemy na przeładowane podstawy programowe, które wiążą nam ręce i podcinają skrzydła naszym uczniom.
  4. Chcemy, aby klasy nie przekraczały 20 uczniów, a na języki obce i zajęcia sportowe były dzielone na mniejsze grupy.
  5. Uważamy, że egzaminy zewnętrzne po klasie ósmej nie powinny się odbywać w takiej formie, ograniczają na samym wstępie edukacji kreatywność ucznia i nauczyciela, który, czuje się zobowiązany przygotować podopiecznych do testów i kluczy, które obowiązują przy ich sprawdzaniu.
  6. Chcemy też zwrócić uwagę na fakt, że kolejne reformy oświaty Ministerstwo realizuje kosztem naszych pieniędzy samorządowych, rzucając pomysły, zobowiązuje samorządy do ich realizacji, ostania reforma związana z likwidacją gimnazjów pochłonęła olbrzymie kwoty, których Samorządy nie otrzymały od Państwa.
  7. Pragniemy uczyć dzieci umiejętności rozwiązywania problemów, kompetencji społecznych, pracy w zespołach, podstawa programowa powinna skupić się na kształtowaniu kreatywnego myślenia oraz umiejętności samokształcenia.
  8. Ważna jest dla nas nie tylko korelacja międzyprzedmiotowa, ale również między kolejnymi etapami kształcenia, co będzie korzystne dla ucznia, który w drodze edukacji nie będzie powtarzał tych samych treści   nauczania.
  9. Pragniemy, aby szkoła była przyjazna dla ucznia, rodzica i nauczyciela, o co również na co dzień starają się nasi pracownicy obsługi i administracji, dlatego te cele powinny nas połączyć a nie dzielić. Tylko wspólnymi siłami i  wzajemnym wsparciem wywalczymy to wszystko dla naszych dzieci.
 • Informacja o strajku

  Informacja o strajku

  Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie


  Jak wiemy z mediów rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i FZZ, wobec czego od 8 kwietnia w naszej szkole rozpoczyna się strajk. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami trwają rekolekcje uczniowie idą do kościoła, natomiast zajęcia lekcyjne są zawieszone do odwołania, proszę o wyrozumiałość
  z poważaniem Robert Aszyk

 • Sukces "Drużyny Geniuszy".

  Sukces "Drużyny Geniuszy".

  W piątek 5.04.2019 r. uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Kisiel (7d), Bartosz Hope (5e), Goran Pangełow (6b), Cyprian Obrycki (8d) zajęli II miejsce w Międzyszkolnym Interdyscyplinarnym Konkursie "Drużyna Geniuszy". Gratulacje!

   

  Sabina Frycze

 • Dzień dawcy szpiku- pomóż

  Dzień dawcy szpiku- pomóż - Obrazek 1

 • Teatrzyk profilaktyczny

  Teatrzyk profilaktyczny

  3 kwietnia uczniowie klas młodszych obejrzeli spektakl Teatru Kurtyna z Krakowa pt. Gadająca niespodzianka. Było to przedstawienie profilaktyczno - edukacyjne.Dzięki głównemu bohaterowi dzieci dowiedziały się, że mają moc czynienia dobra.

  A. Wiśniewska

 • Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami

  Najbliższe spotkania wychowawców z rodzicami odbędą się we środę 3 kwietnia.

  kl. I-III                       16,30
  kl. IV-VI                               17,15
  kl. VII, VIII i 3 Gim,   18,00

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-682-72-24
  58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć