• III miejsce w zawodach powiatowych w halowej piłce nożnej

  III miejsce w zawodach powiatowych w halowej piłce nożnej

  Serdeczne gratulacje dla naszych reprezentantów ,którzy dziś na zawodach powiatowych zajeli 3 miejsce. Mimo iż nie przegrali żadnego meczu niestety przez zły układ bramek musieliśmy walczyć o 3 zamiast o 1 miejsce. Chłopcy zremisowali 0:0 z Pruszczem Gdańskim, z przywidzem wygrali 6:2 a w walce o 3 msc wygrali z Łęgowem (mistrz zeszłego roku) 5;3.

  Chłopcy grali bardzo dobrze zarówno w obronie jak i w atkau, bramki padały z rzutu rożnego, strzały przez całe boisko jak i pod nogami. Uczniowie nasi zostawili serce na boisku, umiejętnościami przewyższali inne ekipy. Serdczne gratulacje

  Idem Jan, Kałużny Kacper, Machola Bartosz, Gronke Jakub, Kukawka Antoni, Smoliński Rafał, arendt Adrian, Wirkus Oliwier, Klekacz Filip.

 • 100- lecie Niepodległości

  100- lecie Niepodległości

  9 listopada 2018r. był dniem obchodów 100- lecia Niepodległości Ojczyzny w szkole. Uczniowie klas młodszych uczcili to wydarzenie poprzez uczestnictwo w zajęciach o tematyce patriotycznej. Rozwiązywali quizy o historii Polski, kolorowali mapy, układali puzzle, wykonywali kokardę narodową, którą przypięli do galowych strojów. W klasach starszych   obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od teleturnieju wiedzy "Jeden z dziesięciu". Dotyczył on wiedzy o losach Niepodległej. Następnie uczniowie udali się na teren boisk szkolnych, gdzie odbył się Bieg Niepodległości. Kolejno startującym w biegu klasom,  przewodził p. Marius Biernacik, których od wczesnych godzin porannych, przebiegł 105 okrążeń wokół boisk. Dalszy ciąg obchodów tego dnia przeniósł się z powrotem do szkoły. Uczniowie całej szkoły, uroczyście ubrani,  udali się do hali sportowej, gdzie o godz. 11.11. w łączności z całą Polską, zostały odśpiewane cztery zwrotki  hymnu państwowego.  Młodsze dzieci zakończyły obchody a starsi uczniowie przedstawili komisji konkursowej,  przygotowane prezentacje multimedialne pt. "100 lat Niepodległej". Jury oceniło również gazetki klasowe przygotowane przez uczniów w wyznaczonych salach lekcyjnych. Zwycięzcy zostali nagrodzeni.                                                                                  więcej zdjęć

  Agata Wiśniewska, Beata Bretes         foto: A. Wiśniewska, H. Skwirowski, Ż. Wisowata

 • Piszememy już drugi test Maratonu Czytelniczego

  Tym razem nasi dzielni uczniowie zmagali się z testem do książki A. Cerasoli „ Wielkie odkrycie Bubal”. To pięknie wydana książka , o tematyce matematycznej , o dużych walorach edukacyjnych. Od dziecka wymaga uważnego czytania ze zrozumieniem i poprawnego kojarzenia zdarzeń i faktów. Choć bibliotece posiadamy tylko 4 egzemplarze tej lektury, to nasi uczniowie doskonale sobie poradzili, o czym świadczy duża ilości uzyskanych przez nich punktów.

                                                                                                 Gratulujemy!

  Maratończycy czytają kolejną lekturę.

 • Tenis Stołowy

  Tenis Stołowy
   
  W dniu 06.11.18 w Straszynie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży szkolnej w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta:
   

  Tenis Stołowy - Obrazek 1
  • Szlufik Zofia              8d SP
  • Formela Aleksandra 3C Gim
  • Klesińska Natalia      3C Gim
  oraz chłopcy:
  • Czarnowski Kacper  8a SP
  • Zander Jakub           3B Gim
  • Woźniak Jakub         3D Gim 
  Dziewczęta zajęły 1 miejsce (startowało 5 zespołów).
  Chłopcy zajęli 4 miejsce (startowało 6 zespołów).
   
  2/ W dniu 07.11.18 w Pręgowie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali tylko chłopcy:
   
  • Klesiński Krzysztof           6d SP
  • Michałowski Kamil          6d SP
  • Piotrowicz Maksymilian  6d SP
  Chłopcy zajęli 2 miejsce (startowały 3 zespoły). 
 • Wpłaty na RR

   

  Składka na fundusz Rady Rodziców w roku szkolnym 2018/2019

  wynosi 50 zł od rodziny- niezależnie od ilości dzieci uczęszczających   do ZKPiG Kolbudy.

  Wpłaty można dokonać:

  1. w sekretariacie szkoły lub

  2. bezpośrednio na konto RR

  23 1020 1811 0000 0702 0222 6256

 • Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora ZKPiG

  Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora ZKPiG

  8 listopada zakończyły się dwudniowe Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora ZKPiG z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, które odbywały się na strzelnicy sportowo - myśliwskiej CZAPLA w Lublewie.
  W zawodach uczestniczyło 15 uczniów klas trzecich gimnazjum oraz VIII sp ZKPiG w Kolbudach, w następujących konkurencjach:
  - Ksp25 – 15 strzałów do tarczy, 10 najlepszych ocenianych na odległość 25 m z karabinka sportowego
  - Ksp50 – 15 strzałów do tarczy, 10 najlepszych ocenianych na odległość 50 m z karabinka sportowego.
  Broń, amunicję i inny sprzęt do przeprowadzenia zawodów zapewniła Strzelnica Sportowo-Myśliwska CZAPLA. 
  Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Łoś - Instruktor Strzelectwa Sportowego, sędzia klasy I; sędziami pomocniczymi - Aleksandra Czapla Instruktor Strzelectwa Sportowego, sędzia klasy I, Marcin Lisowski - Instruktor Strzelectwa Sportowego oraz Mirosława Szenkin-Chmielewska - Instruktor Strzelectwa Sportowego, sędzia klasy III.
  Zawodnicy byli klasyfikowani w dwuboju - suma punktów z dwóch konkurencji Ksp25 i Ksp50.

  Kolejność miejsc była następująca:
  I - Frańczak Wojciech VIIIA -77 Ksp25/100Ksp50
  II - Zawiślak Przemysław VIIIB -75 / 93
  II -Byczkowska Julia 3B - 64 / 100
  IV - Urbaniak Bartosz 3D - 66 / 95
  V - Zmarzły Dawid 3F - 57 / 99
  VI - Mazur Zuzanna 3F - 61 / 94
  VII -Błyskal Artur 3F - 62 / 92
  VIII -Wiśniewski Sebastian 3E - 60 / 88
  IX -Machola Bartosz 3E -52 / 94
  X - Piotrowski Piotr VIIIE -57 / 89
  XI - Jakus Maciej 3E -43 / 98
  XII -Szutiak Adrian VIIIA - 45 / 89
  XIII -Urbańska Zuzanna 3A -30 / 93
  XIV -Lejkowska Martyna 3F - 10 / 94
  XV -Malek Dawid 3C - 0 / 87
  Puchary, dyplomy i nagroda niespodzianka zostaną wręczone 9 listopada br. na apelu z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski.

  Mirosława Szenkin-Chmielewska

 • Czytanie na białym i czerwonym dywanie

  W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy w bibliotece cykl spotkań czytelniczych” Czytanie na białym i czerwonym dywanie”. Jest to kontynuacja promocji czytelnictwa i głośnego czytania naszym uczniom. Do biblioteki zaproszono uczniów kl. II c . Wspólnie głośno czytaliśmy  „ Legendę o lwach z gdańskiego Ratusza” F. Fenikowskiego . To niezwykła przygoda z historią i kulturą naszego regionu.                                                                        Natomiast z grupą  z przedszkola, których gościliśmy w bibliotece, przenieśliśmy się na Wawel i kibicowaliśmy dzielnemu Skubie, który postanowił pokonać smoka. Legendę „ O smoku wawelskim” czytała dzieciom p. I. Kustosz. Potem były rozmowy o odwadze, dzielności, pomysłowości, o dobrych i złych postaciach.                                                                                                                                                 Lektura legend  to doskonała edukacja patriotyczna . Warto czytać te wspaniałe opowieści , bo to również dzięki nim uczniowie  poznają  nasze polskie dzieje.                                                                         Na zakończenie spotkania  dzieci obejrzały  dwie wystawy książkowe. Pierwszą pt.” Książki- skarbnicą polskości” prezentującą najpiękniejsze wydania naszej literatury. W drugiej pt. „Piękna nasza Polska cała” dzieci  wraz z autorami albumów wędrowały szlakiem zamków, zabytkowych kościołów i przepięknych polskich miast.

  U. Zwarra, H. Młyńska

 • Historyczny quiz rodzinny

  Historyczny quiz rodzinny

   

  Zapraszamy mieszkańców Gminy Kolbudy do udziału w Quizie Rodzinnym z okazji obchodów  100 lecia Odzyskania Niepodległości.

   

  Informacje

  Regulamin

 • Świetlicowy klub cukiernika

  24 października świetlica dla klas 0 -III rozpoczęła cykliczne zajęcia kulinarne ,,Świetlicowy klub cukiernika ". Dzieci mają okazję delektować się słodkim smakiem wypieków, które przygotowują pod opieką nauczycieli. Sklepowe słodycze zawierają zbędną chemię , dlatego zachęcamy dzieci do samodzielnego zrobienia czegoś słodkiego.

  Halina Durau, Monika Rokicka

 • Żywa lekcja przyrody „Zwierzęta egzotyczne”

  Po raz trzeci gościliśmy w naszej szkole hodowcę zwierząt egzotycznych. Uczniowie klas 4-8 w dwa kolejne dni 25 i 26 października   mogli uczestniczyć w żywej lekcji  przyrody. Prowadzący opowiadał , uzupełniając licznymi ciekawostkami, o środowisku życia , budowie, zwyczajach , wybranych gatunków przywiezionych przez siebie owadów, pajęczaków i gadów. Najciekawszą częścią lekcji było prezentowanie żywych okazów, możliwość ich dotknięcia. Wśród kolekcji znajdowały się patyczaki, straszyki,  liśćce, modliszki, karaczany, wije, skorpion, tarantula, gekony, kameleony. Prawdziwe  salwy śmiechu wywoływał taniec  straszyka do rytmicznej muzyki  puszczanej z telefonu. Z kolei mnie bardzo podobało się karmienie kameleona, jego precyzyjny strzał języka w kierunku świerszcza. Lekcje mijały błyskawicznie i wzbudzały zainteresowanie  naprawdę u  każdego ucznia.

  Dorota Zielińska

 • II Miejsce w Półfinałach woj. Gdańskiego w FootSalu chłopców SP
  Gratulacje dla naszych Uczniów  Szkoły Podstawowej zajęli drugie miejsce w półfinale woj. gdańskiego w piłce noznej halowej. Zapraszamy do galerii . Chłopcy grali mądrze, zespołowo, wygrywając 2 z 3 meczy. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów
  LINK go Galerii
 • Wspomnienia z Garczyna

  Wspomnienia z Garczyna

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z woj. biegów  przełajowych z Garczyna.
  Pokaz znajduje się pod linkiem:


  FILMIK

 • Koncert muzyczny "Opowieść o żołnierzach..."

  22 października 2018r. odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert muzyczny. Była to niejako muzyczna lekcja historii mająca związek ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania niepodległości.
  Prowadziła go pani Barbara Żurowska - Sutt w towarzystwie misia Bajnutka, a wystąpili muzycy i śpiewacy o dużym doświadczeniu zawodowym. Artyści zaśpiewali i zagrali kilka utworów znanych kompozytorów. Dzieci zostały poproszone przez artystów do czynnego udziału w koncercie.

  Agata Wiśniewska

 • Wojewódzkie Biegi Przełajowe

  Wojewódzkie Biegi Przełajowe

  18.10.2018 w Garczynie odbyły sie finały woj. pomorskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze ekipy po wygranych zawodach gminnych ,następnie powiatowych w finale zmierzyły się z ekipami na codzień zajmującymi się LA, z uczniami ze szkół sportowych a także zawodnikami trenującymi w klubach sportowych. Tym samym mimo walki do końca na 22 szkoły nasze dwie ekipy zajęły 16 msc. serdeczne gratulację i życzymy powodzenia następnym razem.

  LINK DO GALERII

 • Szachiści ponownie mistrzami województwa

   16 października odbył się w Kwidzynie XX Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w Szachach Drużynowych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Miriam Grot z kl. 8a, Oliwer Wirkus z kl. 3B gimnazjum, Cyprian Obrycki z kl. 8d, Józef Mróz z kl. 8b zajęła  pierwsze  miejsce pokonując w pięciu meczach rywali z Gdańska, Gdyni, Kwidzyna, Rumii i Tuchomia. Nasi zawodnicy obronili wywalczony w zeszłym roku i w tym samym składzie tytuł mistrzów województwa. Trenerem szachistów jest pan Krzysztof Jurkiewicz. Uczniowie zostali nagrodzeni  dyplomem, pucharem i  złotymi medalami Gratulacje !!!                                                                                                                                                                                                                                    Dorota Zielińska

 • Mecz siatkarski Nauczyciele vs Uczniowie

  Mecz siatkarski Nauczyciele vs Uczniowie

  16.10.2018 w naszej szkole został rozegrany mecz towarzyski Nauczyciele vs Uczniowie. Mecz przebiegał w bardzo miłej atmosferze, z ciekawymi zagraniami po obydwu stronach , wyższość jednak dla Nauczycieli , którzy wygrali 3:1 w setach. Serdeczne gratulacje dla drużyn, zapraszamy na rewanż MAJ 2019

  link do Galerii: ZDJĘCIA

  Dla chętnych uczniów - uczennic są SKS z siatkówki :

  Szkoła Podstawowa - środy 15:15 pani Gosia Dybowska

  Gimnazjum , 7 i 8 klasa - czwartki15:15   pani Anna Hemperek

  Serdecznie zapraszamy

 • Dyktando Kaszubskie

  W sobotę 13 października 2018r. w naszej szkole odbyło się XVII Dyktando Kaszubskie " Piszã pò kaszëbskù - Królewiónka w Pałacu". W zmaganiach z kaszubską pisownią wzięło udział 221 uczestników ze szkół podstawowych i średnich oraz dorosłych i zawodowców .

  Gościliśmy w naszych murach wielu znamienitych gości. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji uświetniających ten dzień. 

  Zwycięzcy zostali obdarowani okolicznościowymi statuetkami, dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Wójta Gminy Kolbudy, Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie i wielu innych sponsorów.

   Na zakończenie symbol Dyktanda Kaszubskiego - wielki drewniany kałamarz z piórem został przekazany do Słupska, gdzie za rok odbędzie się XVIII edycja tego  konkursu.

  Beata Richter

  W sobotę 13 października 2018r. w naszej szkole odbyło się XVII Dyktando Kaszubskie " Piszã pò kaszëbskù - Królewiónka w Pałacu". W zmaganiach z kaszubską pisownią wzięło udział 221 uczestników ze szkół podstawowych i średnich oraz dorosłych i zawodowców .

  Gościliśmy w naszych murach wielu znamienitych gości. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji uświetniających ten dzień. 

  Zwycięzcy zostali obdarowani okolicznościowymi statuetkami, dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Wójta Gminy Kolbudy, Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie i wielu innych sponsorów.

   Na zakończenie symbol Dyktanda Kaszubskiego - wielki drewniany kałamarz z piórem został przekazany do Słupska, gdzie za rok odbędzie się XVIII edycja tego  konkursu.

  Beata Richter

   

 • Rozpoczynamy przygodę z czytaniem !

  W tym roku szkolnym chętni uczniowie z klas II i III wyruszają w krainę niesamowitych przygód z bohaterami książek Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Pierwszy test już napisany. 15 uczniów sprawdziło swoją wiedzę z przeczytanej książki Marcina Pałasza „ Sposób na Elfa”.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokich wyników i życzymy wytrwałości w czytaniu dalszych lektur. Wyniki I etapu w zakładce Biblioteka.

  H. Młyńska, U. Zwarra

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO !!!

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO !!!
  Dnia 10.10.2018 przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.
  Poprzedzone były kampanią wyborczą , w trakcie której kandydaci poprzez plakaty prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV-VIII oraz klasy 3 gimnazjum. Komisja wyborcza w składzie: Ciszewska Elżbieta kl.3A, Aleksandra Bruździńska kl.VII D, Bartosz Tempski kl.VII D oraz Maja Bzoma kl.VIIC, Jakub Gronke kl.VIII D czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
  Nauczycielami nadzorującymi przebieg wyborów były opiekunki Samorządu Uczniowskiego Magdalena Godecka i Małgorzata SeelauWYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO !!! - Obrazek 1
 • XVII Dyktando Kaszubskie - Kolbudy 13 X 2018r.

  XVII Dyktando Kaszubskie - Kolbudy 13 X 2018r.

   

  W najbliższą sobotę w naszej szkole odbędzie się XVII Kaszubskie Dyktando. Jest to konkurs o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim . Uczestnicy od klasy 1 szkoły podstawowej - do osób dorosłych i zawodowo piszących w j. kaszubskim, będą walczyć piórem o tytuły laureatów, w siedmiu kategoriach wiekowych . Jest to impreza otwarta, więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych kaszubszczyzną . Będzie coś dla ducha (muzyka i tańce kaszubskie, wystawy rękodzieła, książki i pamiątki) i coś dla ciała (ciasta przygotowane przez "Lisewianki" i "Kaszubianki", kawa, herbata i może coś jeszcze...).

  Wydarzenie jest organizowane i współfinansowane przez Gminę Kolbudy, ZKPiG Kolbudy oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

  Program dyktanda

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-682-72-24
  58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć