• Dzień Babci i Dziadka

  22 stycznia 2019r. uczniowie klasy Ia zaprosili do szkoły swoje kochane babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Program artystyczny, w którym dzieci się zaprezentowały - " Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent" bardzo się gościom podobał. Babcie i dziadkowie zostali wciągnięci do wspólnej zabawy. To był mile spędzony wspólnie czas.

  Agata Wiśniewska

 • Łączymy sie w bólu

  Łączymy sie w bólu

  Szanowni Państwo
  Z ogromnym bólem i smutkiem przyjęliśmy dzisiaj informację o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Żadne słowa nie zwrócą nam życia człowieka wielkiego i szanowanego. Będzie zawsze w naszych sercach i wspomnieniach.

  Sylwetka Pawła Adamowicza

  Prezydenta Gdańska

 • Czytam, bawię się i uczę

  Czytam, bawię się i uczę - Obrazek 1

  Tak mogą powiedzieć uczestnicy Maratonu Czytelniczego po przeczytaniu książki nieżyjącej już norweskiej pisarki Anne- Cath Vertly „ 8 + 2 i pierwsze święta”.

  Jest to kolejna część przygód wesołej, sympatycznej rodzinki po przeprowadzce do domku w lesie. Książka pełna ciepła, uczy optymizmu i dziecięcej radości, poprawia nastrój, pokazuje niesamowitą moc rodzinnych więzi. Znajdziemy tu między innymi receptę na dobrą zabawę – mając tylko pod opieką zwykłe ziemniaki, na to jak skutecznie wyleczyć się z lęku przed ciemnością, jak walczyć o swoje potrzeby i marzenia. Cudowna jest tu natura i rytm życia z nią związany. Ale też są tajemnicze zniknięcia ( najmłodszego dziecka i babcinych kur).

  Zachęcany również do czytania innych części tej serii. W zbiorach naszej biblioteki mamy:

  „ 8 + 2 i ciężarówka”, „ 8 + 2 i Anton z Ameryki”, „ 8 + 2 i domek w lesie”, „ Sekret taty i ciężarówka”.

  U. Zwarra, H. Młyńska

 • IV POMORSKIE MECZE MATEMATYCZNE

  IV POMORSKIE MECZE MATEMATYCZNE - Obrazek 1

  14.01.2019 w naszej szkole gościliśmy drużynę  Szkoły Podstawowej   nr 2 z  Sierakowic. 10-cio osobowe drużyny gimnazjalistów rozegrały III mecz w rundzie eliminacyjnej IV Pomorskich Meczów Matematycznych. Dla uczniów naszej szkoły był to drugi z rozgrywanych meczów. Kibicowali nam uczniowie klas V - VII szkoły podstawowej. Rozgrywkę prowadziła uczennica klasy 3c Martyna Janca.

  W skład naszej drużyny weszli:

  1. Woźniak Jakub - kapitan

  2. Koralewska Urszula

  3. Klesińska Natalia

  4. Płotka Agata

  5. Szwichtenberg Weronika

  6. Urbańska Zuzanna

  7. Chlaszczak Patryk

  8. Ostaszewski Michał

  9. Sawicki Jakub

  10. Wirkus Oliwer

  Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 38:18.

  W ramach naszej grupy jesteśmy jedyną drużyną, która wygrała oba rozegrane mecze. Teraz czeka nas spotkanie z wygraną drużyną z grupy 3. W historii rozgrywek w Pomorskich Meczach Matematycznych będzie to nasz pierwszy awans.

  Zwycięskiej drużynie gratulujemy!

  Marzenna Seroczyńska

 • Koncert muzyczny

  Koncert muzyczny - Obrazek 1

  Dzieci zostały wciągnięte w doskonałą zabawę przy karnawałowej muzyce – śpiewały, wybijały rytmy jazzowe.  Artyści z Ukrainy, pan Sergiej i pan Jura, którzy koncertują na całym świecie zaprezentowali  nam   sambę brazylijską, walca wiedeńskiego, bluesa, a także rock and rolla.  Dzieci były zachwycone grą na trąbce i kontrabasie. 

  Agata Wiśniewska

 • Wyścigi rzędów klas 4 Sp na wesoło

  W związku z licznymi klasami na jednej lekcji dla 4 klas została zorganizowana lekcja w formie sportowej rywalizacji, dzieci bardzo się zaangażowały i swietnie się bawiły. Uśmiech na twarzy mówił sam za siebie.

 • Szkolny teatr

  Szkolny teatr - Obrazek 1

  Klasa 7 b dokonała adaptacji teatralnej dramatu Adama Mickiewicza pt.  Dziady cz. II. Choć tekst nie był najłatwiejszy, jednak udało się młodzieży dobrze go opanować i przedstawić. Sztukę zaprezentowano w szkolnej stołówce w piątek 4 stycznia 2019r. Odbyły się dwa spektakle ( o 9:00 i 10:00) , na których zgromadzona publiczność oceniła zaangażowanie uczniów, ich dykcję, stroje oraz stworzony nastrój tajemniczości i grozy. Przybyli też zaproszeni goście z zaprzyjaźnionej SP w Pręgowie z kl.VIII wraz z opiekunami.

  Beata Woźniak

  Fot. Ż. Wisowata

 • Pomorska Liga Zadaniowa- etap powiatowy

                                            
  W dniu 28 stycznia 2019 r. (poniedziałek) na portalu Zdolni z Pomorza (https://zdolnizpomorza.pomorskie.eu/) zostaną zamieszczone zadania II etapu powiatowego PLZ. Zadania zostaną zamieszczone w sposób ogólnodostępny. Każdy uczestnik etapu powiatowego zobowiązany jest do pobrania zadań konkursowych z przedmiotu(ów), z którego/z których został zakwalifikowany.
  Uczestnik Pomorskiej Ligi Zadaniowej – etapu powiatowego powinien zamieścić rozwiązania zadań konkursowych w terminie od 28 stycznia 2019r. do 8 lutego 2019r. po wypełnieniu odpowiedniego formularza.
  Formularz zostanie udostępniony dla uczestników już 10 stycznia. Formularz można wypełniać wielokrotnie do dnia 28 stycznia.
  Od dnia 28 stycznia 2019 r. do dnia 8 lutego 2019 r. rozwiązania przesyłane poprzez formularz będą podlegały ocenie konkursowej.
  UWAGA! Do momentu zakończenia etapu powiatowego tj. do dnia 8.02.2019 r. można przesyłać korekty rozwiązań (jako kolejne zgłoszenie), przy czym pod uwagę brane będzie wyłącznie zgłoszenie, które wpłynęło jako ostatnie w terminie. Za każdym razem wypełniamy od początku formularz i zamieszczamy wszystkie pliki rozwiązań.
  Szczegóły na stronie: http://www.odn.slupsk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1711:pomorska-liga-zadaniowa-2018-2019&catid=10&Itemid=101
  Małgorzata Wiewiórska
 • Zbuduj drzewko Sierpińskiego- konkurs

  Zbuduj drzewko Sierpińskiego- konkurs

  W 2019 roku przypada 100 rocznica założenia Polskiego Towarzystwa Matematyków.  Senat w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, ustanowił rok 2019 Rokiem Matematyki.

  W marcu nasza szkoła weźmie udział w projekcie  "Fraktal na stulecie", a już dzisiaj,  zapraszam wszystkich uczniów do udziału w konkursie.

  Konkurs polega na zbudowaniu najbardziej okazałego drzewka Sierpińskiego w wymiarze  3D - a tu przykład takiego drzewka. Prace należy przynieść do szkoły 07.02.2019.

  Zapraszam.

  Małgorzata Wiewiórska

 • Rok matematyki

  Rok matematyki - Obrazek 1

 • Życzenia Świąteczne

  Życzenia Świąteczne - Obrazek 1

 • Wigilie klasowe i apel wigilijny

   21 grudnia był ostatnim dniem nauki przed świętami. Uczniowie wspólnie z wychowawcami złożyli sobie życzenia w trakcie wigilii klasowych. Na zakończenie tego dnia,  społeczność naszej szkoły,   spotkała się na apelu wigilijnym  Jeden dzień w roku. Dzięki występującym artystom zrobiło się nastrojowo,  a nawet wzruszająco. 

  foto: A. Wiśniewska- wigilie klasowe, Ż. Wisowata- apel wigilijny

   

 • Mistrzem Adwentowych Zagadek

  zwycięzcą konkursu

  „Adwentowy Kalendarz Logiczny”

  został

   

  Krzysztof Klesiński

   

  GRATULUJEMY

 • Kiermasz świąteczny świetlicy O-III

  Podczas zajęć w świetlicy dzieci wykonywały czapeczki i pomponiki, które wystawione zostały na sprzedaż podczas świątecznego kiermaszu. Nie zabrakło na nim pierniczków upieczonychprzez uczniów i ozdobionych wspólnie z rodzicami podczas zajęć otwartych. Dzięki zebranym pieniążkom mamy możliwość zakupić różnorodne ozdoby,  dzięki czemu nasze prace są jeszcze piękniejsze. 

  Halina Durau, Monika Rokicka

 • Świąteczne pierniczki

  Na zajęciach kulinarnych prowadzonych w świetlicy kl. O-III, uczniowie upiekli pierniczki, które ozdobili  wspólnie z rodzicami na zajęciach otwartych. Zapach wypieków unosił się długo przez szkolny korytarz.Gotowe i ładnie zapakowane pierniczki zostaną przeznaczone na kiermasz świąteczny.

  Halina Durau

 • "Jestem królem zamku" - teatrzyk profilaktyczny

  "Jestem królem zamku" - teatrzyk profilaktyczny

  20 grudnia 2018r. dzieci klas młodszych obejrzały teatrzyk profilaktyczny pt.Jestem królem zamku.
  Dzieci dowiedziały się z bajki , że dobry król, to taki, który: słucha cierpliwie tego, co inni mają do powiedzenia, pomaga rozwiązywać zmartwienia i problemy innych, rozmawia ze swoimi poddanymi i na nich nie krzyczy, nie ucieka przed ludźmi, stara się swoim postępowaniem dać dobry przykład.

  Agata Wiśniewska

 • Adwentowy kalendarz logiczny

  Adwentowy kalendarz logiczny

  Adwentowy kalendarz logiczny - Obrazek 1

 • Adwentowy kalendarz logiczny

  Adwentowy kalendarz logiczny

  Zagadka nr 12 (wtorek, 18 grudnia)

  Adwentowy kalendarz logiczny - Obrazek 1

 • Świąteczne inspiracje, czyli grudzień w świetlicy

  Grudzień dla wychowanków świetlicy klas IV-VIII upłynął bardzo szybko. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowali torebki na prezenty z bilecikami. Wykonali również choinki i gwiazdki techniką origami. Zrobili także mnóstwo ozdób świątecznych. Część z nich zabrali do domu, pozostałe posłużyły do udekorowania naszej świetlicy. W okresie przedświątecznym obowiązkowo należy własnoręcznie przygotować kartkę bożonarodzeniową. Oczywiście wychowankowie świetlicy zrobili ich wiele. W tym roku udało nam się zachęcić do pracy zarówno dziewczęta, jak i chłopców. Zadowolone buzie dzieci świadczą o tym, że powierzone im zadania wykonywały z przyjemnością.  Zdjęcia

   

  A. Morawska, U. Sychta, I.Zaradkiewicz

 • IV POMORSKIE MECZE MATEMATYCZNE

  IV POMORSKIE MECZE MATEMATYCZNE - Obrazek 1

  29.11.2018 grupa uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami p. Marzenną Seroczyńską pojechała do Gimnazjum w Szemudzie. Tam 10-cio osobowe drużyny naszych szkół rozegrały I mecz w rundzie eliminacyjnej IV Pomorskich Meczów Matematycznych. Kibicowały nam dwie uczennice z klasy 3c i 3f.

  Skład drużyny:

  1. Woźniak Jakub - kapitan

  2. Koralewska Urszula

  3. Klesińska Natalia

  4. Płotka Agata

  5. Szwichtenberg Weronika

  6. Urbańska Zuzanna

  7. Chlaszczak Patryk

  8. Ostaszewski Michał

  9. Sawicki Jakub

  10. Wirkus Oliwer

  Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 33:14.

  Kolejne  spotkanie  odbędzie  się  w  naszej  szkole 14.01.2019  a naszymi rywalami będą  uczniowie  Szkoły  Podstawowej  nr  2  im.  Józefa  Piłsudskiego  w Sierakowicach (uczniowie klas gimnazjalnych).

  Trzymajcie za nas kciuki.

  Marzenna Seroczyńska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-682-72-24
  58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć