• Laureaci i finaliści konkursów kuratoryjnych dla gimnazjum

  Laureaci i finaliści konkursów kuratoryjnych dla gimnazjum

  Informujemy, że w wojewódzkich kuratoryjnych konkursach przedmiotowych dla uczniów gimnazjum, w roku szkolnym 2018/2019,  w gronie najlepszych znależli się następujący uczniowie naszej szkoły:

  1. MICHAŁ OSTASZEWSKI KL.3E - tytuł laureata z historii
  2. OLIWER WIRKUS KL.3B - tytul laureata z geografii
  3. PATRYK SREBNY KL.3A - tytuł finalisty z języka angielskiego
  4. ZOFIA STANISŁAWEK KL.3B - tytuł finalistki z języka polskiego
  5. KAMIL WDOWICZ KL.3C - tytuł finalisty z histori
  i

  6. JAKUB WOŹNIAK KL.3D - tytuł finalisty z geografii

  Gratulujemy!

  H. Nagórska

 • Laureat Megaolimpiady Wiedzy

  Laureat Megaolimpiady Wiedzy

   

  Adam Dawidowski z kl IIIa SP zostal laureatem XIV Megaolimpiady Wiedzy w konkursie matematyczno-przyrodniczym. Jest to już drugi sukces Adama w Megaolimpiadzie. Gratulujemy!

 • "Dawno, dawno temu

  "Dawno, dawno temu

  było sobie królestwo, które słynęło z tego, że właściwie nic się w nim nie działo. Wszystko było uporządkowane i zaplanowane ...”

  Tak rozpoczyna się książka Doroty Suwalskiej „ Iwo z Nudolandii”. Autorka już na samym początku  wprowadza nas w baśniowy klimat. Jest księżniczka Mirabella, choć nietypowa bo „ bije się z chłopakami i lubi oglądać filmy o superbohaterach”, jest smok – skrzydlata bestia i jest niepozorny, nieśmiały i zakochany po uszy w księżniczce tytułowy bohater.

  Na tym kończy się tradycyjna baśń, a akcja wkracza w XXI wiek. Bohaterowie korzystają z telefonów komórkowych, Internetu, telewizji satelitarnej, przesyłają do siebie esemesy.  To wszystko sprawia, że książkę czyta się z ogromnym zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy. Jest to zatem współczesna baśń o odwadze i miłości. Pokazuje młodemu czytelnikowi to co ma prawdziwe znaczenie w życiu, a nie to co modne. Potwierdza, że strach ma jedynie wielkie oczy, nie jest niczym złym . Jest wręcz potrzebny. To uczucie naturalne i nie czyni z nas tchórzów, nie jest  również powodem do wstydu. Historię o ogrodniku i księżniczce znają już maratończycy, a pozostałych uczniów zachęcamy do lektury.

  U. Zwarra, H. Młyńska

 • "Potęga dźwięku"- koncert muzyczny

  11 marca 2019r. klasy młodsze uczestniczyły w kolejnym koncercie muzycznym pt. „Potęga dźwięku”. Tym razem zachwycaliśmy się brzmieniem akordeonu. Gościliśmy pana Rafała, Macieja,Radka i Pawła. Dowiedzieliśmy się, że cztery akordeony, czyli kwartet może zagrać razem aż 880 różnych dźwięków. Artyści popisywali się wspaniałą grą oraz dostarczyli wszystkim wielu wrażeń.

  A. Wiśniewska

 • Gminny Konkurs "Bądź widoczny na drodze".

  Gminny Konkurs "Bądź widoczny na drodze".

  Gminny Konkurs "Bądź widoczny na drodze". - Obrazek 1

  Już po raz XIV zostały wręczone nagrody laureatom gminnego konkursu  „Bądź widoczny na drodze!“. Jego celem jest realizowanie działań z zakresu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym tj.:

  - przygotowanie i wdrażanie młodszych uczniów do samodzielnego, bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym

  - wskazywanie dzieciom zagrożeń wynikających z niekorzystnych warunków na drodze 

  - przypominanie dzieciom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

   Zachęcanie do noszenia elementów odblaskowych i wdrażanie postawy szacunku dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego jest niezwykle ważnym elementem edukacji uczniów w naszej gminie. Konkurs był skierowany do uczniów klas I - II i III - IV szkół podstawowych gminy Kolbudy, a jego organizatorami ZKPiG w Kolbudach oraz Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku.  Nagrody i dyplomy wręczyły pani Angelika Brzeska, reprezentująca PORD oraz pani Bożena Szmyt, wicedyrektor ZKPiG. 

  Wyniki konkursu:

  • w kategorii klas I - II:

  I m-ce Igor Sajdutko ZKPiG w Kolbudach kl.IIa

  II m-ce Oskar Iwonicki ZKiW w Lublewie kl.Ia

  III m-ce Aleksandra Wójcik SP w Kowalach kl.Ia

  Wyróżnienie:

  Anna Lampka ZKiW w Lublewie kl. Ia

  • w kategorii klas III-IV:

  I m-ce Barbara Ukraińska SP w Kowalach kl.IIIb

  II m-ce Dominika Zastocka ZKPiG w Kolbudach kl.IVa

  III m-ce Julia Miotk ZKPiG w Kolbudach kl.IVa

  Wyróżnienia: 

  Julia Krawczyk ZKPiG w Kolbudach kl.IVa

  Dawid Dopierała ZKPiG w Kolbudach kl.IVa

  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

  Szczególnie dziękujemy panu Romanowi Nowakowi dyrektorowi PORD w Gdańsku za wspieranie naszych inicjatyw z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci i młodzieży szkół gm. Kolbudy.

  Organizatorzy:

  Mirosława Szenkin-Chmielewska  i Anna Artemiuk-Zięba 

 • Piłka ręczna - Przywidz 28.02.2019

  Piłka ręczna - Przywidz 28.02.2019

  Nasi chłopcy SP w Przywidzu podczas powiatowych Igrzyskch w piłkę ręczną po zaciętych bojach musieli uznać wyższość innych drużyn i zajęli 6 miejsce, przegrywając zawsze jedną bramką. Na zawody niestety nie pojechał pełen skład lecz ci chłopcy co pojechali zostawili serce na boisku. Serdeczne gratulacje.

  Zapraszam do małej foto relacji w linku poniżej.

  Piłka ręczna - Przywidz 2019.mp4

 • Wojewódzki Konkurs "Wiem, co jem"

  W środę 27 lutego 2019r.  odbyła się XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu „Wiem, co jem”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Aleksandra Karamon z klasy 3C, Julia Byczkowska z klasy 3B i Julia Stancel z klasy 3B. Dziewczęta rywalizowały z reprezentacjami 6 szkół. Konkurs odbył się w Centrum Kształcenia Zawodowego  Ustawicznego nr 2 w Gdańsku Oruni. Pierwszy etap obejmował pytania teoretyczne czytane na wzór teleturnieju „1 z 10” oraz zadania praktycznego rozpoznania np. grzybów, kwiatów jadalnych, określenia  pierwiastków mineralnych  w produktach. Trzy drużyny, w tym nasza, z najwyższą liczbą punktów przeszły do drugiego etapu, w którym należało rozwiązać tylko  zadania praktyczne. Ciekawe dla uczestników okazało się rozpoznawanie nasion strączkowych i dobranie do tego opisu ich właściwości, zaś trudne było oznaczenie części rośliny , z której wytwarza się przyprawy takie jak: imbir, goździki, kardamon, anyż. Dziewczęta  świetnie  sprostały trudnościom zajmując różnicą 1 punktu  II miejsce.  Po konkursie była możliwość poznania szkoły. W poszczególnych pracowniach przygotowano prezentacje i doświadczenia. Konkurs ten  jest trudny, ale bardzo ciekawy i kształcący. Gratulacje dla uczestniczek!

  Dorota Zielińska

 • Pierwsze miejsce w zawodach gminnych w piłce ręcznej

  Pierwsze miejsce w zawodach gminnych w piłce ręcznej

  Nasi uczniowie i uczennice wygrali zawody gminne w piłce recznej awansując tym samym do rangi powiatowej. Serdeczne gratulacje poniżej linkj do galerii zdjęć.

   

  ZDJECIA

 • Brawo Bystrzaki !

  W dniu 8.02.2019 r. uczniowie z klas I-III wzięli udział w konkursie „Drużyna bystrzaków” organizowanym przez CET w Kowalach pod patronatem Wójta Gminy Kolbudy. Szkołę reprezentowała drużyna, w skład której zakwalifikowali się: Artur Freza kl. I b, Łucja Chmielewska kl. II c, Adam Dawidowski kl. III a. W trzeciej edycji Międzyszkolnego Konkursu Multimedialnego drużyna naszych bystrzaków zajęła I miejsce. Oprócz dyplomów drużyna zdobyła puchar i nagrody rzeczowe. Gratulujemy.

  Katarzyna Stasiak

 • Podsumowanie I półrocza

  31 stycznia 2019r. klasy młodsze uczestniczyły w apelu, na którym rozdano nagrody za udział w różnych konkursach  oraz wyróżniono wzorowych uczniów. Pani Dyrektor przypomniała  o bezpieczeństwie w czasie spędzania dni wolnych od zajęć, wszak od poniedziałku ferie. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy udanych ferii zimowych.

  A. Wiśniewska

 • Pasowanie na czytelnika

  W dniach 5 i 6 lutego 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się „Pasowanie na czytelnika biblioteki”. Jest to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

  Przedstawienie wprowadzające w świat książek przygotowała kl. III a i kl. II a pod opieką pań:  I. Ksantopulos,  I. Sobolewska i  A. Chmielewskiej. Podczas wspólnej zabawy pierwszaki rozpoznawały tytuły i bohaterów książek, rozwiązywały zagadki i odpowiadały na zadawane im pytania. Składając uroczyste przyrzeczenie zobowiązały się sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każdy uczeń mógł samodzielnie wybrać i wypożyczyć swoją pierwszą książkę ze zbiorów biblioteki. Jako pamiątkę nasi nowi czytelnicy otrzymali kolorowe zakładki.

              ŻYCZYMY CIEKAWEJ LEKTURY.

 • IV Turniej wiedzy „Być jak Mariusz Zaruski”

  IV Turniej wiedzy „Być jak Mariusz Zaruski” - Obrazek 1

  Czwarta edycja Turnieju odbyła się 31 stycznia 2019 roku, czyli dokładnie w 152 rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły.

  W części pisemnej reprezentacje klas IV-VI wypełniały test dotyczący życiorysu.  Równocześnie wszystkie klasy czwarte także zgromadzone na sali gimnastycznej rozwiązywały krzyżówki, rebusy i test na temat pojęć żeglarskich i postaci Mariusza Zaruskiego w naszej szkole. W części ustnej reprezentanci klas losowali pytania z historią jachtów  Zawisza Czarny i Generał Zaruski oraz pojęciami żeglarskimi. Następnie odbyła się recytacja sonetów górskich i morskich autorstwa naszego Patrona, a końcową konkurencją było wiązanie węzłów na czas.

  W przerwach klasy czwarte bawiły się sportowo. Wszyscy zgromadzeni obejrzeli film „…gdyby Mariusz Zaruski prowadził vloga” nagrany przez uczniów naszej szkoły 2 lata temu na konkurs organizowany przez CWM ZHP w Gdyni, a na koniec zaśpiewali pieśń „Pod żaglami Zawiszy” i hymn szkoły „Jacht Generał Zaruski”. Pomiędzy konkurencjami turniejowymi wystąpił szkolny zespół taneczny wykonując taniec marynarski do piosenki „Własny port”.

  W skład jury wchodzili:  Jachtowy Kapitan Żeglugi Wielkiej Jerzy Jaszczuk, oficer programowy jachtu Generał Zaruski Piotr Królak, Weronika Nadzikiewicz reprezentująca  CWM ZHP w Gdyni – armatora jachtu Zawisza Czarny, Adam Czerkawski- Prezes Remontowa Coating & Equipment w Gdańsku, Wójt Gminy Kolbudy Andrzej Chruścicki oraz Przewodnicząca Rady Rodziców w naszej szkole Barbara Szwichtenberg.

   

  Dziękujemy sponsorom nagród:

  - Energa – sponsor Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni,

  - Gdański Ośrodek Sportu,

  - Remontowa Coating & Equipment w Gdańsku

   

  Nagrodzeni:

  I miejsce Zofia Markowska VIB

  II miejsce Szymon Sobolewski VE

  III miejsce Blanka Szwichtenberg VIA

  IV miejsce Aleksander Krzymowski IVA

  V miejsce Adam Gromowski VIC

  VI miejsce Paulina Brzozowska VD

  VII miejsce Karolina Łopatka IVC

  VIII miejsce Michał Bałtowicz IVE

  IX miejsce Paulina Radziejewska VID

  X miejsce Nadia Malek IVB, Anna Czarnowska IVD

  XII miejsce Dorian Moskwa VA

  XIII miejsce Weronika Kloka VC

   

  Gratulacje dla wszystkich uczestników zmagań turniejowych!

   

  Anna Artemiuk-Zięba

 • Dzień Patrona

  31 stycznia 2019r. obchodziliśmy 152 urodziny  patrona naszej szkoły - Mariusza Zaruskiego.

  Klasy 0-III SP

  Dzień Patrona - Obrazek 1

  Dzieci  klas młodszch obejrzały prezentację multimedialną o życiu i twórczości naszego bohatera, wykonały prace i plakaty, którymi ozdobiły sale i korytarze szkolne. Odbyl sie też konkurs wiedzy o patronie. Oto wyniki:
  I miejsce - Nikodem Szremski
  II miejsce-  Szymon Richert,  Natasza Wysiecka
  III miejsce - Jan Łata,  Amelia Sekieta
  Wyróżnienie: Malwina Szymańska

 • Postać patrona naszej szkoły

  Postać patrona naszej szkoły

  Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o Naszym Patronie

  Patron szkoły- prezentacja (ppt)

  Patron szkoły- prezentacja (pdf)

   

 • Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka

  28 i 29 stycznia młodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali jasełka pt. "Broda Heroda". Głównymi adresatami przedstawienia byli Dziadkowie uczniów kl. Ic, IIb i IIc. Pierwszy spektakl obejrzały dzieci z kl. O-III naszej szkoły oraz szkoły z Buszkowa. Następnego dnia wieczorem odbyło się przedstawienie dla dorosłych, na które przybyły całe rodziny występujących aktorów. Zgromadziło się ok. 150 osób, które z zainteresowaniem i w nastrojowej scenerii obejrzały jasełka a potem długo oklaskiwały aktorów. Tak szerokiej publiczności nie gościliśmy jeszcze na naszych przedstawieniach.

  B. Bretes fot. A. Wiśniewska

   

 • MG 09-12/2018

  MG 09-12/2018 - Obrazek 1

 • Bal karnawałowy

  29 stycznia 2019r. dzieci  klas młodszych uczestniczyły w balu karnawałowym. Tańczyły w rytm muzyki prezentowanej przez DJ i świetnie się bawiły z animatorką, która zachęcała je do rozmaitych zabaw integracyjnych. Było mnóstwo śmiechu i radości.

  Agata Wiśniewska

 • XIV Pomorski Konkurs Kolęd Kaszubskich

  XIV Pomorski Konkurs Kolęd Kaszubskich - Obrazek 1

  W piątek 25 stycznia 2019r. w Szemudzie odbył się XIV Pomorski Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej . Reprezentacja naszej szkoły miała tam możliwość wystąpić pośród najlepszych solistów i zespołów wokalnych z Pomorza.

  Zgodnie z regulaminem nasi uczniowie zaśpiewali po 2 zwrotki kaszubskich kolęd - jedną a’capella , a drugą z akompaniamentem .

  W kategorii kl. 1-3  wystąpiły : Maja Bork , Amelia Sekieta i Nadia Radecka .

  W kategorii kl. 4-6 - dwa duety : Zosia Bonar i Iza Strumska oraz Julianna Kustosz i Dorota Kokorzycka .

  W kategorii kl. 7-8 i gimn. - zespół : Gerda Reiss , Anna Hiller i Kajetan Kiedrowski oraz duet : Urszula Koralewska i Aleksandra Słowik .

   

  Gratulacje za odwagę i bardzo dobre występy !!!

   

  Beata Richter

 • Konkurs Kolęd Kaszubskich

  Konkurs Kolęd Kaszubskich - Obrazek 1

  W środę 23 stycznia 2019r. w Sali Koncertowej UG w Kolbudach odbył się III Gminny Konkurs Kolęd Kaszubskich organizowany przez Gminę Kolbudy , Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o/Kolbudy, w którym brały udział reprezentacje szkół z terenu naszej gminy.

  Celem tego konkursu jest rozwój kultury kaszubskiej , dbałość o zachowanie tradycji śpiewania kolęd – tu oryginalnie utworzonych w języku kaszubskim oraz umożliwienie młodym artystom zaprezentowania swoich talentów przed publicznością .

   Naszą szkołę reprezentowało 7 zespołów w 4 kategoriach wiekowych . Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i jednakowe zestawy słodyczy , a zwycięzcy otrzymali statuetki za zajęcie pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach .

   Z naszej szkoły statuetki zdobyły :

  - w kategorii kl. 4-5 – Zosia Bonar i Iza Strumska z kl. 5 e

  - w kategorii kl. 8 i gimnzjalnych – Ula Koralewska i Ola Słowik z kl. 3F

   

          Beata Richter        Gratulacje !!!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-682-72-24
  58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć